Vazhdon sot mbledhja e Komisionit dhe MASh-it për protokollet arsimore

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Sot vazhdon mbledhja e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse dhe përfaqësuesve të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës (MASh) ku duhet të diskutohet për protokollet shëndetësore për realizim të mësimit, si dhe fillimin e mundshëm të mësimit nga 1 shtatori.

Ndërkaq, pas mbledhjes që u mbajt dje, nga Ministria e Shëndetësisë njoftuan se Komisioni i ka përgatitur masat për mbrojtje, por vendimi final sërish siç thonë i mbetet Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës.

- Advertisement -

“Komisioni për sëmundje ngjitëse i ka përgatitur masat për mbrojtje dhe protokollet e nevojshme që duhet të zbatohen për mbrojtje të fëmijëve dhe arsimtarëve gjatë procesit arsimor, sërish vendimi final për fillim të vitit shkollor dhe mënyrës së realizimit të mësimit është në kompetencë të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencë. Bisedimet do të vazhdojnë nesër”, thanë pas takimit të djeshëm nga Ministria e Shëndetësisë./TV21

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -