Vazhdon intervistimi i Ahmetit, procesi pritet të përfundojë sot

Must Read

Rikthimi i bujshëm/ Alvaro Morata mbërrin në Torino

Juventus është në kërkim të një sulmuesi prej disa kohësh dhe emrat që janë lakuar kohët e...

Vritet me thikë gjyqtari italian De Santis së bashku me të dashurën

Gjyqtari i Serie B dhe Serie C, Daniele De Santis, është vrarë së bashku me partneren në...

597 shkelje për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës të Maqedonisë së Veriut në lidhje me masën...
- Advertisement -

Intervistimi i kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti vazhdon edhe sot me prokuroret e prokurorisë speciale ne Prishtine dhe pritet që sot te përfundon me deklaratën e tij, thotë për TV21 Artan Grubi, sekretar organizativ i BDI-së.

Grubi i pyetur nëse mund të ketë nevojë për ditë shtesë për dëshmimin e Ahmetit, tha për TV21, se tash për tash jo, por gjithsesi kjo mbetet për t’u parë deri pasdite.

- Advertisement -

Intervistimi i parë i Ahmetit filloi dje në orën 9:30 dhe zgjati deri në orën 18:00, kur ai u largua nga selia e EULEKS-it, me ç’rast  nuk dha deklaratë për mediumet. Deri më tani nuk kurrfarë informata lidhur me intervistën, as nga Ahmeti, as ndërkaq nga organet ndërkombëtare të hetuesisë para të cilave ai dha deklaratë./TV21

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Rikthimi i bujshëm/ Alvaro Morata mbërrin në Torino

Juventus është në kërkim të një sulmuesi prej disa kohësh dhe emrat që janë lakuar kohët e fundit kanë qenë të shumtë,...

Vritet me thikë gjyqtari italian De Santis së bashku me të dashurën

Gjyqtari i Serie B dhe Serie C, Daniele De Santis, është vrarë së bashku me partneren në banesën e tij në Lecce...

597 shkelje për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës të Maqedonisë së Veriut në lidhje me masën për mosmbajtje të mbrojtjes personale...

Liderët botërorë: Vetëm së bashku kundër sfidave, veçanërisht me pandeminë

Gjatë kohës së sesionit të posaçëm të KB-së, me rastin e shënimit të 75 vjetorit të ekzistimit të kësaj organizate, liderët botërorë...

Padia e parë kundër diskriminimit gjinor në sport në vend

Para Gjykatës Themelore Civile Shkup sot duhet të mbahet seanca e parë për padinë kundër Federatës luftuese në bazë të “ndalesës së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -