“Vazhdojnë negociatat serioze për të zgjedhur kuadro të përgjegjshme”, thonë nga LSDM-ja

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Edhe pesë ditë skadon afati, pas të cilit presidenti Stevo Pendarovski duhet ta dorëzojë mandatin për formim të Qeverisë.

Por, nga LSDM edhe sot nëpërmjet një kumtese kanë njoftuar se janë duke zhvilluar negociata serioze për Qeveri stabile, por pa konkretizuar se me cilën parti.

- Advertisement -

“LSDM i vazhdon bisedat serioze për formim të shumicës parlamentare stabile dhe koalicion qeveritar me mandat të plotë, katërvjeçar dhe stabil”, thuhet në kumtesë.

Në kumtesë njoftohet gjithashtu se bisedimet po zhvillohen edhe për zgjedhjen e kuadrove përgjegjëse.

- Advertisement -

“Si parti e përgjegjshme, LSDM realizon biseda për gjetjen e kuadrove të përgjegjshme, të cilët janë të aftë që me përkushtim dhe me përgjegjësi të punojnë në realizimin e parimeve që janë në interes të qytetarëve dhe shtetit”, thuhet mes të tjerash në kumtesë.

Shtojnë, se qeveria e re do të kujdeset më shumë për të gjithë, për ngritjen e standardit ekonomik, për pastrim të gjyqësorit, për sigurim të një shteti të së drejtës dhe sundimi të së drejtës, që do t’i hapë negociatat me Bashkimin Evropian./TV21

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -