Varhei dhe Hahn i dërgojnë porosi Qeverisë e re

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Komisioni Evropian ende nuk ka reaguar zyrtarisht për formimin e Qeverisë së re në Maqedoninë e Veriut, por eurokomisarët në Tuiteret e tyre dërguan porosiT e tyre.

Eurokomisari për Zgjerim Oliver Varhei, tha se me “padurim” e pret bashkëpunimin me Qeverinë e re të Kryeministrit Zoran Zaev në nevojat për reforma për integrim në BE.

- Advertisement -

“Me rëndësi është që të gjitha fuqitë në shoqëri të punojnë së bashku drejtë këtij qëllimi dhe realizimin e progresit në rrugën drejtë BE-së”, ka shkruar Varhei.

- Advertisement -

Ish-eurokomsari për Zgjerim Johas Han, i cili ka qenë jashtëzakonisht i involvuar në procesin e fillimit të negociatave për anëtarësim në BE në mandatin e kaluar të Komisionit Evropian, shprehi kënaqësinë për qeverinë e re.

“Është mirë që sërish shohim qeveri me agjendë të qartë evropiane në funksion!. Kryeministrit Zoran Zaev dhe ekipit të tij i dëshiroj të gjitha të mirat. Në interes të vendit, qytetarëve dhe sërish si model për të gjithë rajonin, me rëndësi është të krijohet atmosferë konstruktive mes faktorë e politikë kur bëhet fjalë për përmbushjen e qëllimeve të përbashkëta evropiane”, ka shkrua Han në Tuiterin e tij.

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -