Varadkar dhe Martin me rotacion në funksionin e kryeministrit

Must Read

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov.

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të...
- Advertisement -

Kryeministri aktual i Irlandës dhe lideri i Fajn Geal, Leo Varadkar, do ta ndajë pozicionin me liderin e partisë opozitare Fijan Fol, Majkll Martin, kështu që ata do të rrotullohen në pesë vitet e ardhshme.

Më parë, Fiana foll, Fajn Geal dhe Partia e Gjelbër arritën një marrëveshje për krijimin e një qeverie të re të koalicionit.

- Advertisement -

Palët dëshirojnë të formojnë qeveri të re para përfundimit të qershorit, pasi parlamenti aktualisht nuk është në gjendje të miratojë ligje, duke e përfshirë edhe ligjin për ndihmë prej 5.6 miliardë eurosh, për kompanitë që janë të prekura nga pandemia me Kovid-19.

Zgjedhjet parlamentare në Irlandë u mbajtën në shkurt, por asnjë parti nuk e fitoi shumicën, ndërsa bisedimet e koalicionit u ndërprenë për shkak të pandemisë./MIA

- Advertisement -

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç ka qenë! I pa rregulluar...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të mbetet vetëm si kujtim për...

Tateshi i epërm dhe i poshtëm prej vitesh pa ujë, banorët të zhgënjyer: Më keq po bëhet e më mirë jo

https://youtu.be/6KmQBe15LBU Fshatrat Tatesh i Epërm dhe i Poshtëm të Strugës edhe këtë sezon veror e kaluan pa...

Kosovë, 3 viktima dhe 47 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -