Urim nga Pendarovski për Kurban Bajramin: Të tregojmë unitet dhe harmoni

Must Read

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të lartë – thonë nga NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”.

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të pandryshuar dhe të lartë për më shumë se 60...

Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me...

Suarez nënshkruan me Atletiko Madridin

Luis Suarez zyrtarisht është lojtar i Atletiko Madridit. Lojtari nga Uruguai, i cili e braktisi Barcelonën me...
- Advertisement -

Presidenti Stevo Pendarovski me rastin e festës së Kurban Bajramit ka dërguar urim deri te kryetari i BFI-së, Reis’ul-Ulema h. hfz. Shaqir ef. Fetahu dhe deri te të gjithë qytetarët e besimit islam në Republilën e Maqedonisë së Veriut.

Në urimin, Pendarovski dëshiron që kjo festë të sjell fat, gëzim, dashuri dhe prospritet si dhe festë e solidaritetit që të na inspirojë të ndihmojmë të gjithë ata të cilëve u nevojitet mbështetje materiale dhe shpirëtorre.

- Advertisement -

Mëshira dhe dashuria midis njerëzve le të jenë pjesë e jetëve tona jo vetëm për festat, por edhe gjatë gjithë vitit. Të vazhdojmë me ndershmëri dhe në thelb të ndajmë këtë me familjen tonë, miqtë tanë dhe tërë komunitetin”, theksohet në urimin e Pendarovskit.

Sot kur i gjithë civilizimi njerëzor përballet me pandeminë e Kovid-19, sipas tij, “duhet të tregojmë unitet dhe harmoni dhe të bashkuar të dalim fitimtarë”.

- Advertisement -

“Shpreh besimin se me forcën e lutjes dhe dashurisë do të tejkalojmë të gjitha sfidat me të cilat përballemi në plan personal dhe kolektiv”, thekson mes tjerash në urim presidenti Stevo Pendarovski.

- Advertisement -
  • Tags
  • 4

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të lartë – thonë nga NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”.

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të pandryshuar dhe të lartë për më shumë se 60 vjet, tregojnë rezultatet e analizave...

Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Suarez nënshkruan me Atletiko Madridin

Luis Suarez zyrtarisht është lojtar i Atletiko Madridit. Lojtari nga Uruguai, i cili e braktisi Barcelonën me lot në sy, pasi ishte...

Poliklinika të reja do të ketë në Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re – premtoi Filipçe

Poliklinika të reja do të ketë në lagjet Gjorçe Petrov, Butel, Karposh, Aerodrom dhe Lisiçe të Re, paralajmëroi sot ministri i Shëndetësisë,...

Formacionet e mundshme Inter – Fiorentina

Sot fillon xhiro e dytë e Serie-A, por për Interin ballafaqimi me Fiorentinën, sonte do të jetë ndeshja e parë për sezonin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -