U takuan në Qeveri për Siniçanin, asnjë zhvillim në tejkalimin e problemit

Must Read

Uka Aliti: Dy veturat e EVN-së u dogjën njëra pas tjetrës pas mesnate

Për djegien e veturave të EVN-së, në vendngjarje ka folur edhe shefi i Njësitit të Kundëzjarrit në...

U vihet zjarri veturave në dy pikat e EVN-së në Tetovë!

Pas mesnatës, veturave të dy pikave të ndërmarrjes energjetike EVN u është vënë zjarri. Njëra veturë gjendet...

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar...

Pas bisedimeve triorëshe mes kryetarit të Bogovinës, Albon Xhemali dhe kryeministrit Oliver Spasovski dhe disa ministrave të tjerë, marrëveshje për Siniçanin ende s’ka. Ministri i Bujqësisë, Trajan Dimkovski, tha se në këtë takim janë dakorduar se bëhet fjalë për problem i cili do të zgjidhet vështirë dhe se nesër në mesditë do t’i vazhdojnë negociatat në hapësirat e Komunës së Bogovinës. 

- Advertisement -

Nga protesta direkt e në Qeveri. Kryetari i Bogovinës, Albon Xhemaili deklaroi se nesër bisedimet duhet t’i udhëheqin me kokë më të ftohtë, për ta zgjidhur problemin me ujin e pijshëm. Ai në këtë takim e ka shfrytëzuar rastin që ta pyesë ministrin Agim Nuhiu se pse ka dërguar polici këtu.

Dje, ministri Nuhiu në deklaratë për TV21 e akuzoi kryetarin Xhemaili se manipulon me banorët e Siniçanit, duke e fshehur paaftësinë e tij.

- Advertisement -

Protesta filloi para dy ditëve pasi banorët e fshatrave Urviç dhe Siniçan nuk janë dakord rreth ndërtimit të ujësjellësit.

- Advertisement -

Latest News

U vihet zjarri veturave në dy pikat e EVN-së në Tetovë!

Pas mesnatës, veturave të dy pikave të ndërmarrjes energjetike EVN u është vënë zjarri. Njëra veturë gjendet në lagjen Potok dhe tjetra...

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar janë B.S 22 vjeç dhe...

Vazhdojnë negociatat mes Zaevit dhe Ahmetit, ka tone optimiste, por epilog ende jo

https://www.youtube.com/watch?v=-ywSxWeMJ28&feature=youtu.be E mori mandatin për formim të qeverisë, ndërsa ende është në bisedime për të arritur shumicën...

Kapen 10 emigrantë ilegal, ishin fshehur në një kamion transportues nga Tetova

https://youtu.be/cC08DnE97Js Doganieri i doganës së Tetovës duke bërë kontrollin rutinë në kamionët të cilët kishin ardhur për...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com