Tymi dhe era e keqe po i ngulfat shkupjanët, zjarr në deponinë e egër afër sallës “Boris Trajkovski”

Must Read

Tottenham përballë Shkëndisë, Gjoka: Një ndeshje që do të krenojë të gjithë Maqedoninë

https://youtu.be/yTfLXh8OcC4 Ky gol i Ibrahimit bëri të vazhdojë ëndrra e Klubit Futbollistik...

Mickoski mbetet, Janushevi largohet, Bordi iniciues dhe LSDM-ja vlerësojnë se ndryshmet janë vetëm teatro

https://youtu.be/ySjClHGuV5M Pas Komitetit të djeshëm Qendror të partisë opozitare, VMRO-DPMNE, krahas ndryshimit...

Turqia dhe Greqia gati për t’i filluar negociatat për Mesdheun

Turqia dhe Greqia janë gati t’i fillojnë negociatat mbi mosmarrëveshjet për pjesën lindore të Mesdheut, publikoi sot...
- Advertisement -

Në qendrën e qytetit, afër bregut të Vardarit, afër vendbanimit dhe sallës së sportit “Boris Trajkovski” disa orë po digjet deponia. Tymi dhe era e keqe po shpërndahet gjithandej.

Zjarrfikësit me 3 automjete e shuajnë zjarrin. Dhjetëra cisterna me ujë janë harxhuar por zjarri ende është aktiv. Pushteti lokal ka angazhuar edhe ekskavator i cili ndihmon që të mbulohet me dhe deponia.

- Advertisement -

 “Bëhet fjalë për deponi që ka hapësirë të madhe që është e ndezur, bëhet fjalë për deponi me mbetje të mëdha. Kemi intervenuar me 3 automjete dhe 6 zjarrfikës. Deri më tani kemi shpenzuar rreth 50 tonelata ujë dhe zjarri është vendosur nën kontrolle, dhe tani po bëhet shuarja”, theksoi Jane Tasevski – komandant i njësiës “Taftalixhe”.

Nga Komuna e Karposhit thonë se ata e kanë pastruar deponinë por qytetarët e papërgjegjshëm vazhdimisht hedhin mbeturina.

- Advertisement -

 “Me shumë gjasa bëhet fjalë për hedhje individuale të mbeturinave dhe ndezje të mbeturinave, që duhet të konfirmojnë shërbimet kompetente. Përndryshe, inspektorati i autorizuar ekologjik nga Komuna e Karposhit menjëherë doli në terren, ndërsa Komuna përsëri merr përgjegjësi që të pastrojë mbeturinat e ndezura”, thonë nga Komuna e Karposhit.

Në të njëjtin lokacion, zjarr kishte edhe vitin e kaluar, në muajin prill. Pas zjarrit, Komuna e Karposhit dhe Qyteti i Shkupit filluan me pastrimin e deponis së madhe, ndërsa u paralajmërua se në këtë vend do të ndërtohet park.                                                                                             

- Advertisement -

Tottenham përballë Shkëndisë, Gjoka: Një ndeshje që do të krenojë të gjithë Maqedoninë

https://youtu.be/yTfLXh8OcC4 Ky gol i Ibrahimit bëri të vazhdojë ëndrra e Klubit Futbollistik të Shkëndisë që të kalojë

Mickoski mbetet, Janushevi largohet, Bordi iniciues dhe LSDM-ja vlerësojnë se ndryshmet janë vetëm teatro

https://youtu.be/ySjClHGuV5M Pas Komitetit të djeshëm Qendror të partisë opozitare, VMRO-DPMNE, krahas ndryshimit të një pjese të anëtarësisë...

Turqia dhe Greqia gati për t’i filluar negociatat për Mesdheun

Turqia dhe Greqia janë gati t’i fillojnë negociatat mbi mosmarrëveshjet për pjesën lindore të Mesdheut, publikoi sot presidenca turke.

“Është e patjetërsueshme të kemi OKB të fortë”, Pendarovski: OKB do të jetë efikase aq sa do të lejojnë vendet anëtare

Presidenti Stevo Pendarovski mbajti video-fjalimin në forumin e nivelit të lartë “E ardhmja që e duam, Kombet e Bashkuara që na duhen:...

Dimitrov paralajmëroi 120 milion euro ndihmë nga BE për RMV-në

Pas takimit me eurokomisionarin për zgjerim, Oliver Varhei dhe ekipin e tij, zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov paralajmëroi se në ditët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -