Array

Turqia mbetet përkrahëse e pa rezervë e prosperitetit në Kosovë

Must Read

66 raste të reja me COVID-19, 141 të shëruar

66 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkaq nuk...

Hoti: Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19, duke...

PP: Nuk ka pasur dhunë gjatë marrjes së kufomës në Strumicë, padi penale për shkak të mosveprimit sipas rregullave shëndetësore

Prokuroria Publike (PP) është duke vepruar për marrjen e djeshme të kufomës nga Reparti Infektiv i Spitalit...
- Advertisement -

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot ambasadoren e re të Republikës së Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç. Në takim u diskutua për marrëdhëniet e shkëlqyera midis të dy vendeve, me gatishmëri të thellimit të tyre.
Duke e uruar znj. Kiliq për detyrën e saj të re në krye të misionit diplomatik turk në Prishtinë, kryetari Veseli theksoi rëndësinë e bashkëpunimit ndërmjet Kosovës dhe Turqisë dhe shtroi nevojën e forcimit e të zgjerimit të tij të mëtejshëm, në interes të të dy vendeve.
Ambasadorja Kiliç, nga ana e saj, theksoi se Turqia ishte dhe do të mbetet përkrahëse e pa rezervë e prosperitetit në Kosovë, ndërsa vuri në dukje se bashkëpunimi ekonomik mund të jetë edhe më intensiv, ngase ka mundësi reale të rritjes së vëllimit të këmbimit tregtar dhe segmentit prodhues me interes të dyanshëm.
Kryekuvendari Veseli, theksoi se mirëpret thellimin e bashkëpunimit në të gjitha nivelet me Turqinë, duke vënë në pah prioritetet e vendit, si: punësimin e të rinjve, ngritjen e mirëqenies së qytetarëve dhe thellimin e bashkëpunimit rajonal, në funksion të rrugëtimit të përbashkët euro-atlantik.

- Advertisement -

66 raste të reja me COVID-19, 141 të shëruar

66 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkaq nuk është konfirmuar asnjë i vdekur....

Hoti: Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19, duke bërë thirrje për respektim të...

PP: Nuk ka pasur dhunë gjatë marrjes së kufomës në Strumicë, padi penale për shkak të mosveprimit sipas rregullave shëndetësore

Prokuroria Publike (PP) është duke vepruar për marrjen e djeshme të kufomës nga Reparti Infektiv i Spitalit të Strumicës. Pas denoncimit MPB...

5 viktima, 88 raste të reja me Covid-19 dhe 135 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1618 testime të realizuara 88 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

Qeveria përgatitet për masa të reja restriktive, do të ketë dënime për ahengje familjare

Në konferencën për media u paralajmërua se Komisioni për sëmundje ngjitëse është në përpilim e sipër të planit për zbatim të masave...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -