Trump: Nuk do ta mbyllim vendin nëse na godet vala e dytë e virusit

Must Read

Filipçe apelon qytetarët të japin informata të sakta në anketat epidemiologjike

Ministri Filipçe rrjetit social përmes facebook apeloi deri te qytetarët që të japin informata të sakta në...

Kurti: Qeveria edhe e paligjshme në Kosovë, edhe në shërbim të Serbisë

Qeveria e Kosovës sot ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë....

Osmani kundërshton vendimin e Qeverisë Hoti

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pas heqjes së reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar duke thënë...
- Advertisement -

Presidenti amerikan Donald Tramp ka deklaruar se SHBA-ja nuk do ta mbyll vendin nëse goditet nga vala e dytë e virusit Covid-19.

“Ne do të tentojmë ta shuajmë zjarrin, pavarësisht nëse bëhet fjalë për zjarr apo flakë, por ne nuk do ta mbyllim vendin”, tha Tramp gjatë vizitës në fabrikën “Ford” në Miçigen, transmeton Si-Bi-Es.

Trump paraprakisht deklaroi se epidemia ende mund të qëndrojë në disa vende, por se virusi do të zhduket gjatë verës.

Sidoqoftë, sipas ekspertëve mjekësorë, përfshirë ata të administratës së Trumpit, përhapja e koronavirusit si duket do të vazhdojë gjatë tërë vjeshtës dhe dimrit, ndërsa lufta do të bëhet edhe më e ashpër kur të fillojë sezoni i gripit.

Antoni Fauçi, drejtor i Institutit kombëtar për alergji dhe sëmundje infektive, si dhe anëtar i Shtabit të Krizës në Shtëpinë e Bardhë për koronavirusin, për “Washington Post” deklaroi se nuk ka dyshim se do të ketë valë të re të epidemisë./MIA

- Advertisement -

Latest News

Kurti: Qeveria edhe e paligjshme në Kosovë, edhe në shërbim të Serbisë

Qeveria e Kosovës sot ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë. Lidhur me këtë ka reaguar...

Osmani kundërshton vendimin e Qeverisë Hoti

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, pas heqjes së reciprocitetit ndaj Serbisë ka reaguar duke thënë se ta quash reciprocitetin ‘pengesë’...

Qeveria Hoti heq reciprocitetin me Serbinë

Qeveria Hoti sot në mbledhjen e saj ka shfuqizuar vendimet përmes së cilave është vendosur masa e reciprocitetit me Serbinë. Ekzekutivi ka...

Dezinfektim në bregun e lumit Vardar

Ekipe të Qytetit të Shkupit dhe të Brigadës së zjarrfikësve sot realizuan aksion për larjen dhe dezinfektimin e bregut të lumit Vardar.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -