Tre të infektuar me Kovid-19 në një Shtëpi të pleqve në Kumanovë

TË FUNDIT

Thellohet bilanci tragjik i tërmetit në Indonezi, numri i viktimave shkon në 67

Të patën 67 persona kanë humbur jetën dhe qindra u lënduan kur një tërmet i fuqishëm ndodhi në ishullin...

Kosovë, Avdullah Hoti kërkon debat publik me kundërshtarët

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, i cili edhe është i nominuar për kryeministër nga LDK në zjgedhjet e 14...

Hoti: Vjosa Osmani dje ka mbyllur të ardhmen e saj politike

Kandidati për kryeminister nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti në emsionin “Argument Plus” në RTV21 komentoi edhe vendimn e...

Britania mbyll të gjitha korridoret e udhëtimit

Mbretëria e Bashkuar do të mbyllë të gjitha korridoret e udhëtimit nga e hëna në mëngjes për të “mbrojtur...

I dashuri turk i Genta Ismajlit bën tatuazh në trup shqiponjën

Një ndër çiftet më të komentuara është Genta Ismajli dhe Huseyin Usta. Që prej momentin që ata e bënë publike...

Tre persona në Shtëpinë e pleqve në Kumanovë, “Zafir Sajto” kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19.

Rezultatet pozitive i kanë vërtetuar edhe nga Qendra për shëndet publik në Kumanovë, ndërkaq bëhet fjalë për një shfrytëzues të Shtëpisë dhe dy të punësuar.

“Të punësuarit janë në izolim nga 7 prilli, kur ishin testuar me të punësuarit tjerë. Testimi u inicua pas ngjarjes së pakëndshme kur në Shtëpinë e pleqve nga hospitalizimi u kthye një shfrytëzuese e Shtëpisë, e cila kishte qenë në spital për shkak të problemeve të tjera shëndetësore”, tha drejtori i Shtëpisë, Dejan Stojanovski.

Ai ka shtuar se që nga fillimi i shpërndarjes së virusit, në këtë Shtëpi të pleqve janë ndërmarrë të gjitha masat mbrojtëse.

  • Tags
  • 2

TË NGJAJSHME