Tramp pezullon imigracionin në SHBA

Must Read

Zaev: Mu për shkak të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve “zgjedhjet janë zgjidhje”

Pesë korriku është dita e zgjedhjeve, deklaroi sot lideri i LSDM-sl Zoran Zaev, sipas të cilit, deri...

Ndihmë nga Qeveria për transmetuesit për përballje me pasojat nga kriza e shkaktuar nga Kovid-19

Qeveria siguroi ndihmë për transmetuesit meqëllim të përballjes me krizën e shkaktuar nga Kovid-19. Do të paguhen...

Faza e pestë e zbutjes së masave në Greqi – hapja e sezonit turistik, shkollave, kinemave

Më pak se një muaj pas përfundimit të karantinës, faza e pestë e zbutjes së masave kufizuese...

Presidenti amerikan Donald Tramp, mbrëmë nënshkroi urdhër ekzekutiv për të pezulluar imigracionin në SHBA.

Tramp, paraprakisht ka deklaruar që vendimi i tillë është për shkak të epidemisë me koronavirusin e ri dhe për të mbrojtur tregun amerikan të punës.

Paraprakisht, Partia Demokratike e vlerësoi atë si përpjekje të Trampit për të larguar vëmendjen e opinionit nga menaxhimi i tij i ngadalshëm dhe i keq me krizën e shkaktuar nga epidemia me Kovid-19.

Hyrja në SHBA, për shkak të epidemisë në masë rë madhe është e pamundur, kufijtë janë mbyllur, ndërsa komunikacioni ajror është ndaluar, duke bërë që vendimi i Tramp të interpretohet si përpjekje për të inkurajuar trupin elektoral të tij.

Paraprakisht, administrata amerikane paralajmëroi kushte lehtësuese për marrjen e vizave të përkohshme të punës për punëtorët bujqësorë sezonalë./MIA

- Advertisement -

Latest News

Ndihmë nga Qeveria për transmetuesit për përballje me pasojat nga kriza e shkaktuar nga Kovid-19

Qeveria siguroi ndihmë për transmetuesit meqëllim të përballjes me krizën e shkaktuar nga Kovid-19. Do të paguhen borxhet e tyre të shkaktuara...

Faza e pestë e zbutjes së masave në Greqi – hapja e sezonit turistik, shkollave, kinemave

Më pak se një muaj pas përfundimit të karantinës, faza e pestë e zbutjes së masave kufizuese dhe kthimit gradual të “normalitetit...

Në rajonin e Tetovës 86 gjoba nga 20 euro për mosbartje të maskës

Gjatë 24 orëve të kaluara, sipas statistikës së Sektorit të Punëve të Brendshme Tetovë, 86 persona në rajonin e Tetovës kanë marrë...

Në aksidentin në Nepal, 12 të vdekur dhe 21 të lënduar

Një furgon i mbushur me njerëz u përplas në kamion të parkuar në autostradë në jug të Nepalit, me çka vdiqën 12...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -