Tragjedia në Gostivar, gjenden trupat e pa jetë e dy personave në lum

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Qyteti i Gostivarit është zgjuar me lajmin e trishtë të mbytjes së dy personave në lumin Vardar. Bëhet fjalë për një 20 vjeçare, e cila për motive akoma të panjohura është hedhur në lum, dhe për një 45 vjeçar i cili përfundoi tragjikisht në tentativë për ta shpëtuar të rejën.

“Gjendemi në vendin ku mbrëmë, disa minuta pas mesnate, 20 vjecarja nga Gostivari, është hedhur në lumin Vardar. Në vendin e ngjarjes ka qenë edhe 45 vjecari B.A. bashkë me vëllain e tij, i cili është hedhur në lum për ta shpëtuar 20 vjeçaren. Disa sekonda pasi është munduar që ta nxjerrë nga lumi, ai bashkë me 20 vjeçaren janë marrë nga uji i lumit Vardar dhe trupat e tyre janë gjetur gjatë ditës së sotme pa jetë”.

- Advertisement -

Kërkimet për trupat e viktimave, nga policia dhe banorët kanë filluar menjëherë pasi është denoncuar rasti në polici dhe  gjatë orës 3 të mëngjesit, në fshatin Çajle, konkretisht  në afërsi të  këndit të lojërave është gjetur trupi i 20 vjeçares. Ndërkaq,  rreth orës 12 të ditës së sotme, policia gjeti edhe trupin e 45 vjeçarit mes fshatit Forinë dhe Çegran. Trupat e viktimave janë dërguar për obduksion dhe më pas do tu dorëzohen familjarëve për tu përcjellë për në banesën e fundit.

Rastin e kanë konfirmuar edhe nga Sekori për Punë të Brendshme -Tetovë  dhe të njëjtit theksojnë se po hetojnë shkaqet e kësaj tragjedie.   

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -