Array

'Toka e fisit të humbur'

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Ishulli i Oqeanit Indian është shtëpia e një komuniteti të cilët kanë jetuar atje për 60.000 vjet,është shumë e rrezikshme për të vizituar këtë ishull , sepse ata përpiqen për të vrarë të huajtë dhe vizitorët që vijnë në ishull.
11

Nga qielli duket të jetë një ishull I mrekullueshëm, me plazhe të mahnitshme dhe një pyll të dendur afër , por turistët apo peshkatarët nuk guxojnë të bëjnë as edhe një hap këmbë në këtë pjesë të Oqeanin Indian për shkak të reputacionit të frikshem që kanë banorët e këtijë ishulli..
3
Vizitorët që kanë marrë guximin dhe janë futur në ishull janë sulmuar nga anëtarët e fisit misterioz që kanë refuzuar qytetërimin modern dhe preferojnë që të kenë zero kontakt me botën e jashtme .

- Advertisement -

Kur ata bashkëveprojnë me të vizitorët , zakonisht këto raste përfundojnë duke përdorur dhunën nga fisi.Kjo tregohet më së miri kur Fisi Indian  vrau 2 persona në vitin 2006 ,pasi që ata po peshkonin në menyrë ilegale në pjesën e ‘tyre’./21 Media/

2

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -