Thaçi bën shaka: Nuk shkoj në takimin e liderëve, dyshoj tek shëndeti i Ahmetit dhe Selës

Must Read

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës,...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte...

“Unë jam mjek. Aliu dhe Ziadini për mua janë pak të dyshimtë në aspektin shëndetësor” tha sot kreu i PDSH-së Menduh Thaçi i pyetur se pse s’po merr pjesë nëpër takimet e liderëve. Më pas shtoi se vetëm po bënte shaka dhe shpjegoi arsyen e tij se pse nuk ishte në dy takimet e mbajtura tek Presidenti Stevo Pendarovski në “Vilën Vodno” mes kryetarëve të partive.

“Qëndrimi im dhe i PDSH-së që në takimin e parë tek Presidenti u kujtohet se ka qenë se takimet tek Presidenti paraqesin një pamje komprometuese për forcat politike shqiptare. Dy parti maqedonase, ndërsa 5 a 6 shqiptare. Këtu bën pjesë edhe Presidenti që ka dëshirë të manipulojë që nuk i respekton numrat, nuk e respekton përfaqësimin dhe që në atë takim unë kam thënë se nuk duam më të marrim pjesë në këto takime dhe të bëhemi pjesë e maskenballi të politikës shqiptare, por ja që jemi të detyruar të marrim pjesë që të mos krijojmë opsion tek qytetarët se ne jemi të pa interesuar që të kontribuojmë” tha Thaçi./TV21

PDSH PRESS

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 21. Mai 2020

- Advertisement -

Latest News

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...

Një mjeke del pozitive në gjinekologjinë e Tetovës! E infektuara nuk ka pas kontakte me pacientë

https://youtu.be/DTb2yFFdIgU Një mjeke në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin Klinik të Tetovës gjatë ditës së sotme ka...

Zyrtare: Kthehet ora policore! Nga enjtja ora 21h deri të hënën ora 05h

Qeveria miratoi propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për  kthimin e orës policore,  me çka Shkupi, Shtipi, Kumanova dhe Tetova, që nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -