Tetovë, një e mitur është shantazhuar nga një 16 vjeçar, djali është arrestuar

Must Read

Tramp: Kisha nderin që pushova nga detyra Matisin

Presidenti amerikan Donald Tramp, sot deklaroi se ai ishte i nderuar që...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në...

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Një i mitur 16-vjeçar nga Tetova u arrestua për shantazh ndaj një bashkëmoshatare, të cilësi i kërkoi para në mënyrë që të mos publikonte materiale kompromentuese. Rastin dje në polici e ka paraqitur nëna 44 vjeçare e vajzës.

“Ajo paraqiti se përmes profileve përdoruese në rrjetet sociale të vajzës së saj të mitur, një person e shantazhonte atë që, nëse nuk i paguante atij një shumë të caktuar parash, do të publikonte fotografi me përmbajtje komprometuese. Në të njëjtën ditë në orën 14:30 në rrugën “Shtipska” në Tetovë, u privua nga liria një i mitur 16-vjeçar nga Tetova, i cili dyshohet të jetë autori i krimit të raportuar”, kumtoi SPB Tetovë.

Në Dhjetor 2019, SPB Tetovë regjistroi një rast në të cilin një grua 26-vjeçare e raportoi ish-burrin e saj i cili kërkoi para nga ajo në mënyrë që të mos publikonte materiale të caktuara komprometuese pasi ia mori telefonin./MIA

- Advertisement -

Latest News

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë...

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të inspektuar, ndërsa më pas është...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -