Temperaturat sot deri më 41 gradë, ulje nga e diela

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Drejtoria për Punë Hidrometerologjike (DPHM) edhe një herë paralajmëron se sot temperatura do të arrijë deri 41 gradë. Do të ketë mot me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale deri në mesatare. Indeksi UV do të jetë 9.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e lehtë veriore. Temperatura minimale do të ulet deri 20 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 39 gradë.

- Advertisement -

Të shtunën do të ketë rritje të vranësirave dhe zhvillim të paqëndrueshmërisë lokale me shi të rrëmbyeshëm afatshkurtër dhe paraqitje të bubullimave.

Moti sërish nga e diela do të jetë i qëndrueshëm. Do të fryjë erë mesatare, përkohësisht e përforcuar veriore, ndërsa temperaturat ditore do të ulen për 5 deri 6 gradë. 

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -