Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 19, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 31 deri 36 gradë

Must Read

Çfarë po bën Kryetari i Butelit? Shumë premtoi, e çdo punë ka ngecur!

https://youtu.be/z5KU2FQ84AE “Pyes! Pse nuk është ndërtuar objekti i ri shëndetësor dhe pse...

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov.

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç...
- Advertisement -

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare kryesisht nga pjesët veriore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 19, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 31 deri 36 gradë. UV=8.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët nga jugu.

- Advertisement -

Temperatura minimale do të zbret deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 35 gradë Celsius.

Në ditët në vijim do të vazhdojë periudhë e motit me diell dhe më të ngrohtë me rritje të temperaturave ditore.

- Advertisement -

Veçmas ngrohtë do të jetë të dielën dhe të hënën, ku në pjesën më të madhe të vendit temperaturat do të tejkalojnë 35 gradë Celsius. Nga e marta për disa gradë do të ketë temperatura më të ulëta.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Çfarë po bën Kryetari i Butelit? Shumë premtoi, e çdo punë ka ngecur!

https://youtu.be/z5KU2FQ84AE “Pyes! Pse nuk është ndërtuar objekti i ri shëndetësor dhe pse Buteli nuk ka poliklinikë? Qëllim...

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç ka qenë! I pa rregulluar...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të mbetet vetëm si kujtim për...

Tateshi i epërm dhe i poshtëm prej vitesh pa ujë, banorët të zhgënjyer: Më keq po bëhet e më mirë jo

https://youtu.be/6KmQBe15LBU Fshatrat Tatesh i Epërm dhe i Poshtëm të Strugës edhe këtë sezon veror e kaluan pa...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -