Të paktën 50 të rinj e kanë humbur jetën në një minierë ari në Kongo

Must Read

Përfundon intervistimi i Agim Çekut në Speciale

Intervistimi i ish-komandantit të UÇK-së, Agim Çeku, nga Gjykata Speciale ka përfunduar. Këtë e ka konfirmuar për...

Sri Lanka ka kthyer kontejnerë me mbeturina të palejueshme në Britani

Sri Lanka i ka kthyer kontejnerët me mbeturina në Britaninë e Madhe, për të cilët Qeveria kumtoi...

Bullgari: Vetëm katër nga 1000 paralele janë në karantinë apo 0,01% nxënës të infektuar

Katër nga 1000 paralele në Bullgari janë vendosur në karantinë nga fillimi i vitit shkollor, me ç’rast...
- Advertisement -

Të paktën 50 persona e kanë humbur jetën ose janë zhdukur kur u rrëzua miniera për ari në Republikën Demokratike të Kongos, kumtoi organizata lokale joqeveritare.

Miniera u rrëzua dje pasdite në afërsi të Kamitugas, në lindje të vendit, njoftuan mediumet britanike.

- Advertisement -

Organizata joqeveritare lokale “Iniciativa për mbështetje dhe mbrojtje sociale të grave” kumtoi se miniera është rrënuar në brendësi dhe se në atë kohë në të ka pasur 50 të rinj.

Në rrjetet sociale janë shfaqur fotografi në të cilat shihet si qindra njerëz janë mbledhur rreth hyrjes në minierën e rrënuar, shtojnë mediumet britanike./MIA

- Advertisement -

Përfundon intervistimi i Agim Çekut në Speciale

Intervistimi i ish-komandantit të UÇK-së, Agim Çeku, nga Gjykata Speciale ka përfunduar. Këtë e ka konfirmuar për portalin rtv21.tv avokati i tij,...

Sri Lanka ka kthyer kontejnerë me mbeturina të palejueshme në Britani

Sri Lanka i ka kthyer kontejnerët me mbeturina në Britaninë e Madhe, për të cilët Qeveria kumtoi se janë dërguar në kundërshtim...

Bullgari: Vetëm katër nga 1000 paralele janë në karantinë apo 0,01% nxënës të infektuar

Katër nga 1000 paralele në Bullgari janë vendosur në karantinë nga fillimi i vitit shkollor, me ç’rast janë infektuar 0,01 për qind...

Vardari është ulur në mënyrë drastike afër Jegunocit

Niveli i ujit të lumenjve në vend lëviz, disa janë nën, ndërsa të tjerët mbi mesataren për shtatorin. Sipas...

Ilir Hasani: Shumë shpejt kafe në Prishtinë pa PCR test

Shumë shpejt pritet që të hiqen masat anti-covid nga kufijtë me shtetet e rajonit, por në fillim si duket Maqedonia e Veriut...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -