Array

Të mirat shëndetësore të brokolit

Must Read

Osmani në Bruksel takon kryediplomatin e BE-së, Josep Borell

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, gjatë vizitës së tij zyrtare në Bruksel është takuar me...

Avokatët kërkojnë vendim për shfajësim për Janakievskin për rastin “Dhunë në Qendër”

Avokatët e ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, sot në fjalët përmbyllëse për lëndën “Dhunë në...

Shahpaska: Gjendja me pandeminë monitorohet nga afër në kopshtet për fëmijë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, gjatë gjithë kohës monitoron gjendjen shëndetësore të fëmijëve dhe punonjësve në...
- Advertisement -

Brokoli është shumë i mirë kundër stresit: përbërësit e tij kanë treguar efekte të rëndësishme në shëndetin e njerëzve, në veçantë për të mbrojtur qelizat e stresit dhe në sëmundje si alcajmeri.Një gjë e tillë bëhet e ditur nga Paolo Kostantino, dekan i biologjisë molekulare në Universitetin e Romës, që paraqiti rezultatet e para të studimit mbi efektet e kësaj bime të pasur me antioksidantë.

Brokoli përmban një sasi të lartë të kaliumit i cili ndihmon të mbajmë një sistem të shëndoshë nervor dhe funksionin optimal të trurit, gjithashtu nxit dhe rrit rritjen e rregullt të muskujve.Brokoli ndihmon në shëndetin e mirë të kockave dhe parandalimin e osteoporozës. Brokoli është i dobishëm edhe në riparimin e lëkurës së djegur nga dielli. Konsumimi i brokolit mund të bëjë të mundur dhe parandalimin e kancerit.

- Advertisement -

Osmani në Bruksel takon kryediplomatin e BE-së, Josep Borell

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, gjatë vizitës së tij zyrtare në Bruksel është takuar me përfaqësuesin e Parë të Lartë...

Avokatët kërkojnë vendim për shfajësim për Janakievskin për rastin “Dhunë në Qendër”

Avokatët e ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, sot në fjalët përmbyllëse për lëndën “Dhunë në Qendër” kërkuan që ai të...

Shahpaska: Gjendja me pandeminë monitorohet nga afër në kopshtet për fëmijë

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, gjatë gjithë kohës monitoron gjendjen shëndetësore të fëmijëve dhe punonjësve në kopshtet për fëmijë. Po bëhen...

Dy zjarre të reja shkatërruese pyjore në Kalifornia

Natën e kaluar dy zjarre të mëdha pyjore sërish kanë përfshirë sipërfaqe të mëdha nga shteti federal amerikan Kalifornia, njofton Si-En-En.

Avokatët kërkojnë vendim për shfajësim për Janakievskin për rastin “Dhuna në Qendër”

Avokatët e ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski, sot në fjalët përmbyllëse për lëndën “Dhunë në Qendër” kërkuan që ai të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -