Ministri Mariçiq në takim me kryetaren e Antikorrupsionit, Ivanovskën

Must Read

Marrëdhëniet ndërmjet Rusisë dhe RMV-së karakterizohen me miqësi, u tha në takimin Xhaferi-Bazdinkin

"Marrëdhëniet ndërmjet Federatës Ruse dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut karakterizohen me miqësi, bashkëpunim parimor dhe transparencë".

Angazhohem për një ekonomi konkurruese – tha zv/kryeministri Bytyqi

Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi, para gazetarëve deklaroi se angazhohe për një ekonomi konkurruese duke shtuar...

47 fëmijë dhe 14 të punësuar në çerdhe në izolim nga Covid-19

1 çerdhe e mbyllur, 47 fëmijë dhe 14 të punësuar në çerdhe janë në izolim nga Covid-19....
- Advertisement -

Përgjegjësia e institucioneve në reformat në gjyqësi, avancimin e kapaciteteve të KSHPK për luftë kundër korrupsionit dhe përmbushjen e rekomadnimeve të GREKO-s, janë vetëm një pjesë e temave për të cilat është biseduar në takimin e sotëm të ministrit të Drejtësisë Bojan Mariçiq me kryetaren e Komisionit Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit Biljana Ivanovskën dhe Vlladimir Georgievin, anëtar i KSHPK.

Në takim, siç informojnë nga Kabineti i Mariçiqit, është diskutuar rreth përgjegjësisë së institucioneve në reformat në gjyqësi, si dhe nevojën për përmirësim të bashkëpunimit të institucioneve për udhëheqje të  parandalimit më të suksesshëm  dhe luftë aktive kundër korrupsionit.

- Advertisement -

Ministri Mariçiqi, ka theksuar se do të ketë mbështetjen e Komisionit Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit në drejtim të avancimit të kapaciteteve për luftë kundër korrupsionit dhe theksoi se pikërisht  Komisioni për Antikorrupsion është një ndër institucionet kryesore në procesin e negociatave me BE-në. Në takim është diskutuar edhe rreth përmbushjes së rekomandimeve nga V-rrethi i GREKO-s.

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Marrëdhëniet ndërmjet Rusisë dhe RMV-së karakterizohen me miqësi, u tha në takimin Xhaferi-Bazdinkin

"Marrëdhëniet ndërmjet Federatës Ruse dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut karakterizohen me miqësi, bashkëpunim parimor dhe transparencë". Kështu u...

Angazhohem për një ekonomi konkurruese – tha zv/kryeministri Bytyqi

Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi, para gazetarëve deklaroi se angazhohe për një ekonomi konkurruese duke shtuar se gjatë punësimit duhet të...

47 fëmijë dhe 14 të punësuar në çerdhe në izolim nga Covid-19

1 çerdhe e mbyllur, 47 fëmijë dhe 14 të punësuar në çerdhe janë në izolim nga Covid-19. Ky është bilanci i gjendjes...

Makron takohet me Tihanovskajan, premtoi ndihmë për ndërmjetësim në krizën politike në Bjellorusi

Presidenti i Francës, Emanuel Makron sot në Vilnus u takua me lideren e opozitës bjelloruse Svetllana Tihanovskaja, me ç’rast premtoi ndihmë për...

Deri në 150 milionë euro janë injektuar te sektori i biznesit me pakot ekonomike, tha Bytyqi

Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi ka prezantuar sot pakon e katërt ekonomike. Duke folur për atë se sa mjete janë injektuar...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -