Array

Sulmohet një polic në veri të Mitrovicës

Must Read

Publikohen pamje nga sonda kineze “Tianwen-1” në hapësirë!

Më 1 tetor, me rastin e Ditës Kombëtare dhe Festës së Mesvjeshtës, Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës...

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator...
- Advertisement -

Disa persona kanë sulmuar patrullën e policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ndërsa si pasojë e plagëve një polic është duke u trajtuar në spitalin e veriut të këtij qyteti , bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it.

Sipas këtyre burimeve, polici i lënduar është Miqo Vakiq, ndërsa dyshohet se është sulmuar nga Dejan Jovanoviq, rreth 45 vjeçar dhe I njohur për policinë.

- Advertisement -

“Derisa automjeti i policisë ishte duke lëvizur në kolonë me shpejtësi të vogël, disa persona kanë dal nga kafiteria Vozhd dhe kanë hapur derën e automjetit të policisë, ndërsa njëri prej tyre ka grushtuar policin në fjalë, duke i shkaktuar lëndime në kokë dhe fytyrë”, kanë thënë burimet.

Në anën tjetër, zëvendës drejtori i policisë për rajonin e veriut, Besim Hoti, ka konfirmuar për KosovaPress sulmin ndaj policit, por në një version ndryshe.

- Advertisement -

Sipas tij, sulmuesi i cili ka qenë nën ndikim të alkoolit, ka shkaktuar një aksident trafiku para kafiterisë Vozhd në veri të Mitrovicës, dhe kur policia e kanë marrë në automjetin e tyre për ta dërguar për intervistim në polici, ai brenda automjetit dhe në gjendje të dehur ka sulmuar me grushte policin, duke i shkaktuar lëndime në fytyrë dhe kokë.

Hoti tha se sulmuesi është arrestuar dhe ndodhet në stacionin policor të veriut të Mitrovicës, ndërsa nuk ka përmendur emra.

- Advertisement -

LAJME 18:30

#21LiveNews

#21LiveNews 18:30 Lajmet në gjuhën shqipe | 01.10.2020

Posted by TV21 on Thursday, October 1, 2020

Publikohen pamje nga sonda kineze “Tianwen-1” në hapësirë!

Më 1 tetor, me rastin e Ditës Kombëtare dhe Festës së Mesvjeshtës, Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës publikoi pamjet e fluturimit të...

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës së sotme kanë protestuar para...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator më të mirë janë gjendja...

Nxënësit e Leshnicës bojkotojnë mësimin, prindërit ankohen për objektin e vjetër të shkollës

https://youtu.be/dZiC1PUySec 40 nxënës nga Leshnica e Zhelinës kanë bojkotuar mësimin edhe pse nga ministria i kanë lejuar...

Zekiri akuzon Ademin për neglizhencë, Ademi e quan provokator kujdestar ndaj BDI-së

https://youtu.be/WCkkVyQscwo “Ministria e Arsimit e mandatit të kaluar neglizhoi përgatitjet për fillim të vitit të ri shkollor,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -