Stoillkovski për Marrëveshjen e Prespës: Nuk do të lejojmë që të shuhet pasioni për Maqedoninë

Must Read

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi...
- Advertisement -

Marrëveshja e Prespës është realitet të cilin na e imponoi Zoran Zaevi, por ne nuk do të lejojmë që pasioni për Maqedoninë të shuhet asnjëherë, deklaroi sot zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Naum Stoillkovski.

“Koha tregoi se gjithçka që paralajmëronim u realizua, plasariti betoni për identitetin e garantuar dhe të rrejshëm nga Zoran Zaevi, ekonomikisht aspak nuk është mirë, përkundrazi është më keq me këtë pushtet zhvatës. E ardhmja evropiane pikërisht për shkak të këtij pushteti zhvatës është gjithnjë e më larg, sa i përket Marrëveshjes së Prespës ky është realitet të cilin Zoran Zaevi na e imponoi, por ne nuk do të lejojmë që pasioni për Maqedoninë  të shuhet ndonjëherë”, deklaroi Stoillkovski, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve pas konferencës së sotme për media./MIA

- Advertisement -

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për akomodimin e fëmijëve në kopshte...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....

Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike mesdhetare-evropiane. Tërmeti...

Cipras: Micotakis duhet t’u kërkojë falje grekëve që i mashtroi dhe i mbushi me gënjeshtra, urrejtje dhe ndarje për Marrëveshjen e Prespës

Kur e zgjidhëm problemin me  fqinjët verior, zgjodhën  ta ngrejnë vendin në këmbë,  ndërsa tani kryeministri i Maqedonisë së Veriut i lavdëroi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -