Spasovski: Koncepti ynë është siguri, transformim i ekonomisë

Must Read

Mungesa e mjeteve teknike në shkolla, Carovska e rëndësishme është që të filloj viti shkollor

Analizat e bëra nga Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) tregojnë se një pjesë e madhe...

Në Zelandë të Re janë zbutur masat kundër virusit korona

Në Zelandë të Re janë zbutur masa të caktuara kundër virusit korona, pasi u ul numri i...

Dënime më të rrepta për Gruevskin dhe Janakieskin, kërkon prokurorja Fetai në lëndën “Dhuna në Qendër”

Për nxitësit e dhunës para Komunës së Qendrës Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski, gjykata duhet të jetë...
- Advertisement -

Bartësi i listës në NJZ 2, Oliver Spasovski, në intervistë në Kumanovë, mbrëmë foli për disa çështje aktuale dhe për konceptin e sigurisë rreth të cilit vazhdon të zhvillohet shteti në interes të qytetarëve sepse së bashku mundemi edhe më shumë edhe më mirë.

“LSDM ka vizion të qartë për shtetin dhe perspektiva për shtetin, nga shteti regjim e sollëm shtetin të jetë shtet anëtar në aleancën e NATO-s, shtet që i hapi negociatat me BE-në, thjeshtë kemi koncept të sigurisë që e kryeson LSDM-ja. Dhe ka koncept tërësisht tjetër të paqartësisë që kthen prapa, të skenarëve të errët të regjimit, vjedhjes, gjyqësisë së robëruar. Treguam gjatë viteve të kaluara se dimë të bëjmë hapa të mirë, të realizojmë projekte, t’i realizojmë interesat nacionale të shtetit dhe mund ta bëjmë edhe më tutje edhe më shumë edhe më mirë”, porositi mes tjerash bartësi i listës në NJZ 2, Spasovski.

- Advertisement -

Ai tha se LSDM edhe deri më tani ka treguar se çka do të thotë të punohet me përgjegjësi dhe se vazhdojmë në zhvillim të ekonomisë.

Bartësi i listës në NJZ 2, Spasovski paralajmëroi rikonstruim të Sokollanës dhe Përkujtimores Kumanovë.

- Advertisement -

“Projekte që më së shumti dëshiroj të realizohen, është ta rikonstruojmë Sokollanën si simbol të Kumanovës, tashmë kanë filluar aktivitetet nga Agjencia për të rinj dhe sport, ta rikonstruojmë sallën sportive, Kumanova ka frymë sportiste. Kumanova si qytet bartës në luftën kundër fashizmit, e cila i kultivon traditat e antifashizmit, duhet ta marrë mbështetjen nga shteti dhe ajo nuk do të mungojë”, tha mes tjerash në intervistën për TV Plus në Kumanovë, bartësi i NJZ 2, Oliver Spasovski./MIA

- Advertisement -

Mungesa e mjeteve teknike në shkolla, Carovska e rëndësishme është që të filloj viti shkollor

Analizat e bëra nga Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) tregojnë se një pjesë e madhe e shkollave nuk kanë siguruar...

Në Zelandë të Re janë zbutur masat kundër virusit korona

Në Zelandë të Re janë zbutur masa të caktuara kundër virusit korona, pasi u ul numri i të sapoinfektuarve, kështu që prej...

Dënime më të rrepta për Gruevskin dhe Janakieskin, kërkon prokurorja Fetai në lëndën “Dhuna në Qendër”

Për nxitësit e dhunës para Komunës së Qendrës Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski, gjykata duhet të jetë më e rreptë për të...

Karakaçakov: Bullgaria nuk është kundër, por mendon se nuk është koha për konferencë ndërqeveritare

Bullgaria nuk do të kundërshtojë, por do të thotë se nuk është koha që të caktohet datë për mbajtjen e konferencës së...

Ish deputetja e VMRO-DPMNE-së Rangellova lirohet nga akuza, Fatime Fetai tërheqë padinë

Në fjalët përfundimtare, prokurorja Fatime Fetai ka tërhequr akuzën kundër Daniella Rangellova-ish deputete e VMRO-DPMNE-së për rastin “Dhuna në Qendër”. Përveç për...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -