Spanjollët protestojnë kundër maskave, nuk duan masa restriktive (video)

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Turma të protestuesve u mblodhën të dielën në kryeqytetin spanjoll për të shprehur kundërshtimin e tyre për përdorimin e detyrueshëm të maskave dhe masave të tjera të vendosura për të parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Njerëzit brohoritnin duke mbajtur parulla në duar në qendër të qytetit të Madridit. Përdorimi i detyrueshëm i maskave fillimisht u prezantua në maj për ata që udhëtonin me transport public dhe më vonë u zgjerua në pjesën tjetër të vendit, transmeton rtv21.tv. Protesta vjen dy ditë pasi qeveria prezantoi një sërë kufizimesh të reja, përfshirë ndalimin e pirjes së duhanit në publik. Spanja ka parë një rritje të infeksioneve të reja që nga heqja e bllokimit të saj tre-mujor në fund të qershorit. Numri kombëtar i vdekjeve qëndron në më shumë se 28.600 njerëz./21Media

- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -