Snopçe: Nuk do të votojmë për Qeverinë e re!

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe, para fillimit të seancës deklaroi se nuk do të votojnë për Qeverinë e re, pasi që sipas tij 90% e programit qeveritar nuk do të realizohet.

“Kishim mundësi që vetëm dy ditë ta lexojmë programin e propozuar nga ana e mandatarit. Nuk e di a mjafton sepse programi është i gjerë. Ka një numër të madh pikash. Me përgjegjësi të plotë dhe me të gjithë modestinë time them se nuk ka shanse që të realizohen mbi 90 për qind e pikave të propozuara në program. Të kishim vetëm dy ditë mundësi që të përgatiteshim, do t’i shënoja pikë për pikë të gjitha mbi 90% të pikave të cilat nuk do të realizohen asnjëherë. Ne sa mundëm të përgatitemi për sot, do t’i shfaqim të gjitha vërejtjet tona, do t’i shfaqim pikat për të cilat vlerësojmë se nuk janë të mundshme që të realizohen dhe t’i potencojmë pikat të cilat nuk janë vendosur, ndërsa do të duhej të vendosen në program”, tha Snopçe.

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -