Array

S’ka falje për Ivanoviqin, i zgjatet paraburgimi edhe për dy muaj

Must Read

Dauti: Shporta konsumatore është rreth 32 mijë denarë, kurse rroga mesatare 27 mijë!

“Në qoftë se ne tani themi që kemi pasur rritje të pagës mesatare ne duhet ta pranojmë...

Bekteshi: Janë ndarë 1 miliard euro ndihmë për qytetarët

“Raportet financiare të cilat përgatiten nga institucione me renome ndërkombëtare tregojnë se Maqedonia e Veriut në fund...

Çdo i sapolindur në Maqedoni, lind me 3 mijë euro borxh publik që ka shteti – thotë Ilire Dauti në Click Plus

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se çdo i sapolindur,...
- Advertisement -

Trupi gjykues në Mitrovicë ia ka zgjatur edhe për dy muaj paraburgimin Oliver Ivanoviqit, i akuzuar për krime ndaj shqiptarëve gjatë vitit 1999-2000.
Paraburgimi do të skadojë më 27 tetor, transmeton Indeksonline.
Ivanoviq për këtë vendim është informuar në spital, ku gjendet për shkak të përkeqësimit të shëndetit pasi që hyri në grevë urie shumëditëshe.
Ivanoviq më shumë se 15 ditë ka duruar urie, së pari në paraburgim, e më pas edhe në spitalin e Mitrovicës.
Grevën e urisë Ivanoviq e ka ndërprerë të shtunën e 22 gushtit.
Oliver Ivanoviq bashkë me katër serbë tjerë akuzohen për krime të rënda lufte gjatë viteve 1999-2000 ndaj popullatës shqiptare në Mitrovicë dhe rrethinë.
Në procesin gjyqësor që ka filluar vitin e kaluar dëshmi kanë dhënë 47 dëshmitarë dhe shumica nga ata e kanë akuzuar drejtpërdrejt Ivanoviqin dhe të tjerët se kanë kryer krime me të cilat ngarkohen.

- Advertisement -

Dauti: Shporta konsumatore është rreth 32 mijë denarë, kurse rroga mesatare 27 mijë!

“Në qoftë se ne tani themi që kemi pasur rritje të pagës mesatare ne duhet ta pranojmë që kemi pasur rritje të...

Bekteshi: Janë ndarë 1 miliard euro ndihmë për qytetarët

“Raportet financiare të cilat përgatiten nga institucione me renome ndërkombëtare tregojnë se Maqedonia e Veriut në fund të vitit do të tejkalojë...

Çdo i sapolindur në Maqedoni, lind me 3 mijë euro borxh publik që ka shteti – thotë Ilire Dauti në Click Plus

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se çdo i sapolindur, lind me 3 mijë euro...

Bekteshi në Click Plus tregon se sa persona kanë mbetur pa punë për shkak të pandemisë!

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi bën të ditur se nga periudha 15 mars deri në përfundim të gushtit janë larguar nga 12.500...

Ilire Dauti nga ASH: Kjo Qeveri në kushte normale e kishte të vështirë të përballet me probleme ekonomike

Ilire Dauti nga Aleanca për Shqiptarët, në emisionin Click Plus në TV21, tha Qeveria e re por e vjetër në përmbajtje në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -