Simonovski, komandant i njësisë se zjarrfikësve flet për zjarrin në zyrat e Inspektoratit të Ekologjisë

Must Read

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend....

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...
- Advertisement -

Zjarrin në zyrat e Inspektoratit të Ekologjisë është lokalizuar ndërsa janë djegur rreth 6 hapësira të katit të parë ndërsa kati i dytë i ndërtesës është djegur vetëm nga jashtë, tha Vlladimir Simonovski, komandant i zjarrfikësve në Shkup. Ai shtoi se njëra nga arsyet që ka shkaktuar zjarrin  mund të jetë instalimi i vjetër elektrik me çka pastaj materialet që kanë qenë në zyrë kanë marrë flakë.

Simonovski shtoi se nuk kishte asnjë nga të punësuarit që kishte ardhur në punë gjë që e vështirësoj edhe hyrjen në brendësi të objektit për ta lokalizuar zjarrin sepse siç tha bëhet fjalë për objekt të ndërlikuar.

- Advertisement -

– Gjatë intervenimit kishim 9 automjete të zjarrfikësve dhe 24 zjarrfikës. Kishim pak vështirësi sepse të punësuarit ende nuk kishin ardhur në punë dhe nuk e dinim renditjen e hapësirave në ndërtesë. Bëhet fjalë për një ndërhyrje komplekse sepse zjarri është në Inspektoratin e Mjedisit Jetësor. Bëhet fjalë për lokale të ish-Bankës komerciale, të ndara me pllaka gipsi dhe dyer qelqi. Brenda nuk punon asnjë hidrant. Kjo paraqiste problem për ne, nuk e dinim saktë se si të hynim derisa arritën nga Agjencia Informative Mediatike, të cilët na dhanë një skemë se si të hyjmë”, deklaroi Simonovski.

Zjarri ështe lokalizuar diku rreth orës 9 në ndërkohë që ekipet e zjarrfikësve ende janë në terren./TV21

Zjarr në zyrat e Agjencisë së Lajmeve MIA dhe të Inspektoratit të Ekologjisë

🔴Zjarr në zyrat e Agjencisë së Lajmeve MIA dhe të Inspektoratit të Ekologjisë🔴Пожар во зградата на Инспекторатот за животна средина

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 9. September 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e...

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -