Siljanovska: Herën tjetër mos u vono, Xhaferi: Këtu kam qenë pak para orës 9, deputetët u vonuan!

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Deputetja e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljanovska, në fillim të seancës së Kuvendit për zgjedhjen e Qeverisë së re reagoi ndaj kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi për vonesën si dhe për nxitimin për të thirrur seancë për zgjedhjen e Qeverisë së re.

 “Në fillim të lutem herën tjetër mos u vono. Kryetari i Kuvendit duhet të jetë i pari në shtëpinë Ligj-vënëse. E dyta, shumë shpejt e thirrët seancën edhe atë në ditë jo pune. Ne kemi pasur vetëm tre ditë ta shohim programin dhe biografinë e ministrave, a duhet më se paku 10 ditë”, tha Gordana Siljanovska.

- Advertisement -

I menjëhershëm ishte reagimi i kreut të Kuvendit, Talat Xhaferi i cili tha se ai në Kuvend ka qenë pak para orës 9, por deputetët janë vonuar.

“E nderuar deputet, unë jam këtu 15 minuta para orës 9. Deputetët u vonuan. Po thuhet kështu në rregulloren e procedurës, por ka një pikë e cila thotë se kryetari i Kuvendit mundet të thirr seancë për të zgjedhur Qeverinë edhe brenda një periudhe më pak se 10 ditë nëse e konsideron të nevojshme”, u shpreh Xhaferi.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -