“Si zëvendëskryeministër do të sigurohem të marrim hisen që na takon” premton Thaçi para banorëve të fshatrave të Tetovës

Must Read

PCR testi negativ u bë kusht për udhëtim në vendet në mbarë rajonin, me përjashtim të Shqipërisë dhe Turqisë

PCR testi negativ u bë kusht për udhëtim në vendet në mbarë rajonin, me përjashtim të Shqipërisë...

Spanja i rikthen kufizimet

Spanja vendosi sot sërish kufizime për shumë aktivitete në natyrë, në përpjekje për të rivënë nën kontroll...

Moti do të jetë jostabil me reshje të shiut

Moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira. Nga pasditja do të jetë jostabil me reshje të...

Kryetari i PDSH-së dhe bartës i listës së deputetëve në zonën 6, Menduh Thaçi, mbrëmë ka takuar banorët të fshatrave të komunës së Vrapçishtit në Tetovë, informojnë nga zyra për shtyp e partisë.

- Advertisement -

“Ne duhet të arrijmë te buxheti i shtetit. Pozita që e synoj është kryesisht e lidhur me këtë. Shqiptarë diskriminohet gjatë ndarjes së buxhetit ndërsa unë si zëvendëskryeministër do të sigurohem të marrim hisen tonë që na takon” ka thënë Menduh Thaçi në Gjorgjevisht, përcjellin nga zyra për media.

Në Negotina, Thaçi ka pohuar se me ardhjen e PDSH-së në pushtet, sistemi shëndetësor i spitaleve dhe ambulancave në vendbanimet shqiptare do të forcohet.

- Advertisement -

“Ky është prioritet i ynë, duke pasur parasysh pandeminë.Do të sigurohemi që këto spitalet të kenë mjetet e nevojshme dhe kuadrot e profesionalizuara” ka deklaruar kreu u PDSH-së.

- Advertisement -

Ai takimet parazgjedhore i ka bërë bashkë me kandidatin për deputet në zonën 6, Zemri Asanin.

- Advertisement -

Latest News

Spanja i rikthen kufizimet

Spanja vendosi sot sërish kufizime për shumë aktivitete në natyrë, në përpjekje për të rivënë nën kontroll shpërthimin e rasteve të COVID-19....

Moti do të jetë jostabil me reshje të shiut

Moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira. Nga pasditja do të jetë jostabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima...

Prej nesër test i detyrueshëm PCR për të hyrë në Serbi

Nga dita e nesërme, 15 gusht, shtetasit e Maqedonisë së Veriut që hyjnë në Serbi, detyrimisht duhet të kenë test PCR negativ.

Protesta për ‘vardarishten’, kërkohet mbyllja dhe zhvendosja e deponisë!

Me maska në fytyrë, protestuesit u mblodhën në Maxhari. Fëmijë dhe të moshuar në heshtje, dolën për të shprehur pakënaqësinë për ajrin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com