Si të bëni një kafe Dalgona në shtëpi, sensacion i momentit në Instagram, YouTube dhe TikTok!

Must Read

Ahmeti i përgjigjet Zaevit, “Ska Kryeministër as me 46 deputetë”

https://youtu.be/hl0K0f3-U7w As me 46 deputetë nuk mund të bëhet kryeministri. Kështu lideri...

KRRE: Të pasakta dhe të pabaza janë zërat se shtrenjtimi i rrymës do ta rrisë çmimin e produkteve të tjera

Komisioni Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime Ujore (KRRE) i cilëson si të pasakta, të pabaza dhe joprofesionale...

Arrestohen dy persona në vendkalimin kufitar Qafë Thanë

Dy persona me nënshtetësi të Maqedonisë së Veriut janë arrestuar në pikën kufitare Qafë Thanë në pjesën...

Një kafe super e shijshme, e thjeshtë për t’u përgatitur edhe nga ju në shtëpi, ndërkohë që nëse keni preferenca të ndryshme nga versioni origjinal i saj, mund të “eksperimentoni” me përbërës të ndryshëm.

- Advertisement -

Receta bazë e kafesë Dalgina përfshin këta pesë përbërës: kafe, sheqer, ujë, qumësht dhe akull!

Ndërkohë, sipas dëshirës mund të zgjidhni qumështin e bajameve, sheqerin e arrës së kokosit ose një ëmbëltues. Sekreti? Sasia e barabartë e të gjithë përbërësve të kësaj kafeje super të shijshme!

- Advertisement -

Ka vetëm një gjë që nuk do ta rekomandonim për kafenë Dalgona: pluhurin e kakaos! Sepse ai do të shkrijë pasi të hidhet në shkumën e kafesë dhe do të tjetërsojë shijen e kësaj pijeje unike.

- Advertisement -

▪ 2 lugë kafe normale ose ekspres
▪ 2 lugë sheqer
▪ 2 lugë ujë
▪ Akull
▪ Qumësht

Përgatitja:

Si fillim shtoni kafenë, sheqerin dhe ujin në një tas. Duhet t’i rrihni fuqishëm me rrahësen elektrike të ekspresit ose blenderin derisa të formohet një masë shkume kremoze.

Ngjyra e përftuar do të jetë si e artë.

Në një gotë qelqi fusni dy kube akulli dhe qumësht, më pas shtoni me lugë masën e kremit deri sa të formohet kafeja e dëshiruar!

- Advertisement -

Latest News

KRRE: Të pasakta dhe të pabaza janë zërat se shtrenjtimi i rrymës do ta rrisë çmimin e produkteve të tjera

Komisioni Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime Ujore (KRRE) i cilëson si të pasakta, të pabaza dhe joprofesionale zërat se çmimet e rritura...

Arrestohen dy persona në vendkalimin kufitar Qafë Thanë

Dy persona me nënshtetësi të Maqedonisë së Veriut janë arrestuar në pikën kufitare Qafë Thanë në pjesën shqiptare.

Mickoski: I fillojmë bisedimet për formimin e një qeverie të re, por jo me çdo kusht

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski paralajmëroi se në ditët në vijim do të kenë takime me partitë që i fituan vendet e...

Asnjë kompani nuk është paraqitur për ta rrënuar objekti ilegal te “Mavrovasja”

Nuk është paraqitur asnjë operator ekonomik, në tenderin e shpallur nga Komuna e Çairit, për prishjen e objektit të ndërtuara pa leje...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com