Shtyhet takimi i kryeministrit të Kosovës Hoti me partnerët e koalicionit

Must Read

Në Zelandë të Re janë zbutur masat kundër virusit korona

Në Zelandë të Re janë zbutur masa të caktuara kundër virusit korona, pasi u ul numri i...

Dënime më të rrepta për Gruevskin dhe Janakieskin, kërkon prokurorja Fetai në lëndën “Dhuna në Qendër”

Për nxitësit e dhunës para Komunës së Qendrës Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski, gjykata duhet të jetë...

Karakaçakov: Bullgaria nuk është kundër, por mendon se nuk është koha për konferencë ndërqeveritare

Bullgaria nuk do të kundërshtojë, por do të thotë se nuk është koha që të caktohet datë...
- Advertisement -

Lajmin në deklaratën për portalin “Koha.net” e konfirmoi zëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Lulzim Blakaj, i cili dje informoi se lideri i partisë së tij, Ramush Haradinaj do të marrë pjesë në takim.

Sipas informacioneve të portalit, takimi është shtyrë për shkak se që një pjesë e përfaqësuesve të partnerëve të koalicionit ndodhen jashtë vendit.

- Advertisement -

Krahas Haradinajt pjesëmarrjen në takim në kabinetin e Hotit dje e konfirmuan edhe liderët e dy partive të tjera të koalicionit qeveritar, Isa Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Fatmir Limaj nga Nisma Sociademokrate (Nisma), megjithatë askush nuk dha informacion për temat e bisedimeve.

Sipas mediave prishtinase, në takim do të shqyrtohen rezultatet e qeverisjes aktuale të koalicionit, që e mori pushtetin në fillim të qershorit të këtij viti, si dhe marrëdhëniet midis partnerëve në qeveri./MIA

- Advertisement -

Në Zelandë të Re janë zbutur masat kundër virusit korona

Në Zelandë të Re janë zbutur masa të caktuara kundër virusit korona, pasi u ul numri i të sapoinfektuarve, kështu që prej...

Dënime më të rrepta për Gruevskin dhe Janakieskin, kërkon prokurorja Fetai në lëndën “Dhuna në Qendër”

Për nxitësit e dhunës para Komunës së Qendrës Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski, gjykata duhet të jetë më e rreptë për të...

Karakaçakov: Bullgaria nuk është kundër, por mendon se nuk është koha për konferencë ndërqeveritare

Bullgaria nuk do të kundërshtojë, por do të thotë se nuk është koha që të caktohet datë për mbajtjen e konferencës së...

Ish deputetja e VMRO-DPMNE-së Rangellova lirohet nga akuza, Fatime Fetai tërheqë padinë

Në fjalët përfundimtare, prokurorja Fatime Fetai ka tërhequr akuzën kundër Daniella Rangellova-ish deputete e VMRO-DPMNE-së për rastin “Dhuna në Qendër”. Përveç për...

Shtyhet mbledhja e përbashkët e qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë

Mbledhja e përbashkët e qeverive të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë, e cila duhej të mbahej në qytetin e Shkodrës...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -