Shtyhet gjykimi për dy dhunuesit nga Shtipi

Must Read

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak...
- Advertisement -

Masat e posaçme kundër përhapjes së virusit korona e anuluan procesin gjyqësor kundër dy djemve nga Shtipi të cilët në janar ofendonin dhe rrihnin një vajzë në hyrje të një ndërtese banimi. Dhunën e kishin xhiruar me celular, ndërsa xhirimin në rrjetet sociale e kishin publikuar më 2 prill, pas çka policia shpejtë i kishte gjetur, ndërsa gjykata në dy raste iu caktoi masën e paraburgimit.

Me kërkesën e avokatit Valentin Zafirov që të realizojë kontakt me klientin e tij që të bëjë strategji për gjykimin, prokurori publik ishte pajtuar, ndërsa gjykata kishte pranuar që të shfrytëzohej kjo e drejtë, me çka procesi gjyqësor u shty për më 28 prill.

Zafirov në një bisedë telefonike për MIA-n sqaroi se tashmë nesër do të tentojë të realizojë takim në burgun e Kumanovës me klientin e tij, por edhe me djalin tjetër, i cili prej sot e ka angazhuar që të jetë avokat i tij para gjykatës. Theksoi se shtyrja nuk është për shkak të zvarritjes së procesit gjyqësor, por për shkak të drejtës së mbrojtjes dhe gjykimit korrekt.

Djemtë e moshës 23 dhe 26 vjeç sot në mëngjes me furgon nga Burgu hetues nga Kumanova arritën në Gjykatën Themelore të Shtipit.

Dy djemtë akuzohen për veprën e kryer penale “dhunë” me çka dënimi mund të jetë prej gjashtë muajve deri në pesë vite burg

  • Tags
  • 3
- Advertisement -

Latest News

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë...

“Nëse shkëputet lidhja, bie nga provimi”, studentët ankohen për provimet online

https://www.youtube.com/watch?v=dWgw6toP8dg&feature=youtu.be Nga shtëpia me kompjuterë dhe laptopë personal, kështu do t’i realizojnë provimet studentët e Universitetit të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -