Shqipëri, një viktimë, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 72 të shëruar

TË FUNDIT

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 625 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19, 141 persona janë diagonostifikuar me virusin korona.

Tiranë-51, Shkodër-14, Krujë-14, Lezhë-12, Vlorë-9, Durrës-7, Lushnje-5, Kurbin-4, Elbasan-4, Klos-4, Korçë-3, Divjakë-3, Kavajë-2, Berat-2, Kamëz-2, Gramsh-2, Kukës-1, Vau i Dejës-1 dhe Selenicë-1.

Në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka regjistruar 72 pacient të shëruar.

Ndërkaq një pacient nga Elbasani ka humbur betejën me korona virusin.

MARKETING I PAGUAR POLITIK