Shqipëri, disa profesorë universitar vdesin nga Covid-19

Must Read

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi...
- Advertisement -

Betejën me koronavirusin e rrezikshëm, mbrëmë vonë e humbi profesori i njohur Klement Qerimi, nga Universiteti Politeknik në Tiranë.

Ai menjëherë u shtrua në spital në Klinikën Infektive pasi mori rezultat pozitiv, por ditët e fundit gjendja e tij u përkeqësua dhe u intubua.

- Advertisement -

Shumë kolegë, qytetarë dhe studentë i thonë lamtumirën përmes rrjeteve sociale, të cilët e mbajnë mend si pedagog të shkëlqyer dhe mik të sinqertë.

Në tërmetin katastrofik që goditi Shqipërinë më 26 nëntor të vitit të kaluar, shtëpia e Qerimit u shkatërrua plotësisht, ndërsa ai humbi shikimin në syrin e tij të djathtë, kur mbi të ra një pjesë e mobiljeve në shtëpi.

- Advertisement -

Profesori 47-vjeçar është viktima e 201 nga Kovid-19 në Shqipëri dhe profesor i tretë universitar, i cili humbi betejën me këtë sëmundje.

Arben Bajo, 53-vjeçar, një nga skulptorët më të njohur të Shqipërisë dhe profesor në Akademinë e Arteve në Tiranë, humbi betejën me virusin e rrezikshëm të dielën.

- Advertisement -

Më herët, Arjan Pushi, 57-vjeçar, hematolog dhe profesor i njohur në Fakultetin e Mjekësisë në Tiranë, i cili kishte qenë pjesë e ekipit të Sëmundjeve Infektive që nga fillimi i pandemisë, vdiq nga infektimi me Kovid-19. 

- Advertisement -

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për akomodimin e fëmijëve në kopshte...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....

Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike mesdhetare-evropiane. Tërmeti...

Cipras: Micotakis duhet t’u kërkojë falje grekëve që i mashtroi dhe i mbushi me gënjeshtra, urrejtje dhe ndarje për Marrëveshjen e Prespës

Kur e zgjidhëm problemin me  fqinjët verior, zgjodhën  ta ngrejnë vendin në këmbë,  ndërsa tani kryeministri i Maqedonisë së Veriut i lavdëroi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -