Shqipëri, 5 viktima dhe 101 raste të reja me Covid-19

Must Read

Evakuohet Kulla e Ajfelit pas kërcënimit me bombë

Kulla e Ajfelit në Paris është evakuuar pas marrjes së kërcënimit për vendosje të bombës, theksuan nga...

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

Ministria e Punëve të Brendshme me nga 50 ka gjobitur kryeministrin Zoran Zaev, Ministrin e Shëndetësisë, Venko...

Ambasadorja Bërns takon Shahpaskën

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot mbajti takim me ambasadoren e SHBA-së në Republikën...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 803 testime të kryera për të dyshuar të prekur me virusin korona, 101 persona kanë rezultuar pozitiv.

Tiranë-51, Lezhë-10, Kamëz-5, Shkodër-4, Krujë-3, Durrës-3, Korçë-3, Kavajë-3, Gjirokastër-3, Vorë-3, Kurbin-2, Elbasan-2, Kukës-2, Has-1, Lushnje-1, Mirditë-1, Mat-1, Vau i Dejës-1, Gramsh-1 dhe Shijak-1.

- Advertisement -

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë shëruar 119 pacientë. Ndërkaq 5 pacientë kanë ndërruar jetë.

- Advertisement -

Evakuohet Kulla e Ajfelit pas kërcënimit me bombë

Kulla e Ajfelit në Paris është evakuuar pas marrjes së kërcënimit për vendosje të bombës, theksuan nga drejtoria e kullës dhe policia,...

Zaev, Nikollovski dhe Filipçe gjobiten me nga 50 euro nga MPB

Ministria e Punëve të Brendshme me nga 50 ka gjobitur kryeministrin Zoran Zaev, Ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Zv/kryeministrin për luftën...

Ambasadorja Bërns takon Shahpaskën

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot mbajti takim me ambasadoren e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë së Veriut Kejt...

Pendarovski pas Këshillit për Siguri: Ora policore duhet të shkojë në histori

I pari i shtetit, Stevo Pendarovski, pas seancës së Këshillit për Siguri tha se se sipas analizës që është bërë nga të...

Shtip, për një orë gjobiten rreth 50 shoferë

Nëpunësit policorë në disa pika në Shtip për vetëm një orë në Shtip kanë regjistruar 50 shkelje nga ana e shoferëve. Zëdhënësi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -