Shqipëri, 4 viktima dhe 124 raste të reja me Covid-19

Must Read

Akar: Armenia të përfundojë pushtimin e Azerbajxhanit

 Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar i ka bërë thirrje Armenisë që t’i japë fund “pushtimit” në...

Tetë bankat e interesuara për bashkëpunim me Postën duhet të paraqesin oferta deri në fund të muajit

Deri në fund të muajit, bankat që kanë shprehur interes për të bërë operacione pagese në njësitë...

Hapësira parkimi të sigurta për mbrojtjen e fëmijëve dhe grave shtatzëna, së pari në Shkup pastaj nëpër gjithë vendin

Me hapësirat e reja të sigurta të parkimit, grupet më të rrezikuara të qytetarëve si fëmijët dhe...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë territorin e Republikës së Shqipërisë janë realizuar 500 testime nga të cilët 124 persona janë diagnostifikuar me virusin korona.

Në 24 orët e fundit betejën me korona virusin e kanë humbur 4 pacient, bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë.

- Advertisement -

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: Tiranë-33, Elbasan-19, Mirditë-9, Lushnje-8, Fier-7, Krujë-7, Korçë-6, Shkodër-4, Durrës-4, Vlorë-4, Divjakë, Tropojë-3, Kurbin-2, Lezhë-2, Pukë-2, Kavajë-1, Kamëz-1, Pogradec-1, Tepelenë-1, Fushë-Arrëz-1, Dibër-1, Malësi e Madhe-1, Vorë-1, Maliq-1, Patos-1.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 41 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3268, që nga fillimi i epidemisë.

- Advertisement -

Akar: Armenia të përfundojë pushtimin e Azerbajxhanit

 Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar i ka bërë thirrje Armenisë që t’i japë fund “pushtimit” në pjesën e territorit të Azerbajxhanit...

Tetë bankat e interesuara për bashkëpunim me Postën duhet të paraqesin oferta deri në fund të muajit

Deri në fund të muajit, bankat që kanë shprehur interes për të bërë operacione pagese në njësitë e Postës duhet t’i përgjigjen...

Hapësira parkimi të sigurta për mbrojtjen e fëmijëve dhe grave shtatzëna, së pari në Shkup pastaj nëpër gjithë vendin

Me hapësirat e reja të sigurta të parkimit, grupet më të rrezikuara të qytetarëve si fëmijët dhe gratë shtatzëna do të mbrohen...

Shaqiri: Vazhdojmë me digjitalizimin dhe reformat kyçe të administratës publike

Do të vazhdoj me procesin e digjitalizimit dhe zbatimit të reformave kryesore të administratës publike në mënyrë që ta përgatisim për hyrjen...

Osmani agjendën në Bruksel e filloi nga Parlamenti Evropian

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani, agjendën në Bruksel e filloi nga Parlamenti Evropian, duke realizuar takime me eurodeputetë me ndikim...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -