Array

Shpërthim në stacionin policor në Zubin Potok

Must Read

Mbi 30 milionë të infektuar me Covid-19 në botë

Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në të gjithë botën ka kaluar 30 milionë, sipas shifrave...

533 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit  në territorin e gjithë vendit lidhur me masën e mosmbajtjes së maskës...

Vazhdon gjykimi për organizatorët e 27 prillit, Talat Xhaferi i thirrur si dëshmitar

Në Gjykatën Themelore Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për organizatorët e ngjarjeve nga 27...
- Advertisement -

Veriu i Kosovës vazhdon të mos jetë i qetë. Pas incidenteve të fundit që kanë ndodhur në këtë pjesë të vendit, sonte rreth orës 22:50 në oborrin e stacionit policor në Zubin Potok, persona të panjohur kanë hedhur një mjet shpërthyes.
Një qytetar i pjesës veriore ka treguar për Indeksonline se përpos dëmeve materiale nuk ka të lënduar.

Në vendin e ngjarjes ka dalë policia si dhe kreu i policisë Zvezdan Milivojeviq.

- Advertisement -

Situata është e qetë dhe policia e cila është duke u marrë me rastin.

Indeksonline ka provuar të kontaktojë me zëvendëskomandantin e Policisë së Kosovës për veriun e Mitrovicës, Besim Hoti mirëpo kontakti ka qenë i pamundur.

- Advertisement -

Mbi 30 milionë të infektuar me Covid-19 në botë

Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në të gjithë botën ka kaluar 30 milionë, sipas shifrave nga Universiteti Johns Hopkins në...

533 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit  në territorin e gjithë vendit lidhur me masën e mosmbajtjes së maskës janë regjistruar 533 shkelje, bëjnë...

Vazhdon gjykimi për organizatorët e 27 prillit, Talat Xhaferi i thirrur si dëshmitar

Në Gjykatën Themelore Penale në Shkup sot duhet të vazhdojë gjykimi për organizatorët e ngjarjeve nga 27 prilli në Kuvend.

Kursimtarët e dëmtuar nga Banka Eurostandard kërkojnë ligj për dëmshpërblimin e tyre

Këshilli nismëtar i Shoqatës së kursimtarëve të dëmtuar nga Banka Eurostandard njoftoi se kanë mbajtur takime me të gjitha grupet parlamentare me...

Në celular në muaj flasim nga 3,5 orë, në telefon fiks nga gjysmë ore

Sipas të dhënave më të reja të Agjencisë për Komunikime Elektronike, në tre muajt e parë të këtij viti përmes celularit janë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -