Shpërthim në Gjermani, 3 të lënduar

TË FUNDIT

Osmani jep mbështetje për grafën etnike në letërnjoftime

Edhe Bujar Osmani nga BDI ka shprehur përkrahje për grafën etnike në letërnjoftime. Në ClickPlus deklaroi se mungesa e një...

Nuk përjashtohet mundësia për bashkëpunim LSDM-BDI në zgjedhjet lokale, tha Osmani

Përvojat nga zgjedhjet paraprake dhe fakti se kemi një mandat të dytë qeverisës, janë një argument i mjaftueshëm që...

ASH-ja nuk është e përgatitur të jetë në Qeveri, tha Osmani në Click Plus

Duke folur për Alternativën dhe gatishmërinë e BDI-së që të bashkëqeverisë me të, Bujar Osmani në ClickPlus ka folur...

Alternativa në Qeveri? Osmani: Jemi të gatshëm nëse e pranon programin

Paralajmërimet e liderit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami se po negociohet me dy deputetë të opozitës për të rritur...

Në BDI ka njerëz që kanë ambicie personale, tha Bujar Osmani në Click Plus

Zhvillimet e fundit në BDI dhe përplasjet mes eksponentëve, i ka komentuar Bujar Osmani në Click Plus. Ai e...

Një zarf bombë shpërtheu në një zyrë postare të shitjes me pakicë Lidl në Neckarsulm, Baden-Württemberg në Gjermani. Dy persona u lënduan lehtë dhe një më rëndë. Të gjithë janë dërguar në spital.

Sipas një zëdhënësi të policisë, thirrja e parë emergjente në lidhje me incidentin u mor në Rötelstrasse rreth orës 2:50 pasdite. Pajisja shpërthyese me sa duket ishte në një letër ose pako. Specialistët e Zyrës së Policisë Kriminale të Shtetit janë aktualisht në vendin e ngjarjes, raporton “Spiegel”.

Siç kishte raportuar më parë “Heilbronner Voice”, zona përreth selisë së ndërmarrjes ishte rrethuar. Gjithashtu u përdor një helikopter shpëtimi. Sipas policisë, 100 punonjës në administratën Lidl u evakuuan./21Media

TË NGJAJSHME