Shkup, vazhdojnë protestat kundër rritjes së çmimit të rrymës

Must Read

Mitarakis u bëri thirrje grekëve të tregojnë solidaritet për refugjatët

Greqia të tregoj solidaritetin e treguar nga Bashkimi Evropian për refugjatët që do të zhvendosen, kërkoi ministri...

BE: Të hënën takimi në nivelin e ekspertëve mes Kosovës dhe Serbisë

Zëdhënësi i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano ka thënë se takimi i radhës...

Prej të hënën fillon pagesa etapore e pensioneve të shtatorit

Prej të hënën më 28 shtator fillon pagesa etapore e pensioneve të shtatorit. Ministria e Punës dhe...
- Advertisement -

Fillojnë protestat kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike. Shkupjanët me protestë paqësore shprehin revoltën e tyre për rritjen e çmimit të rrymës prej 7.4% nga Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Protesta në Shkup filloj në ora 14:00. Ndërkaq në ora 18:00 kundër shtrenjtimit të rrymës elektrike do të protestohet edhe në qytetet tjera si në Tetovë, Strugë, Kërçovë, Gostivar, Kumanovë, Prilep dhe Manastir.

Протести за поскапување на струјата

Vazhdojnë protestat kundër rritjes së çmimit të rrymësПротести за поскапување на струјата

Gepostet von TV21 am Freitag, 21. August 2020
- Advertisement -

Mitarakis u bëri thirrje grekëve të tregojnë solidaritet për refugjatët

Greqia të tregoj solidaritetin e treguar nga Bashkimi Evropian për refugjatët që do të zhvendosen, kërkoi ministri grek i Azilit Notis Mitarakis...

BE: Të hënën takimi në nivelin e ekspertëve mes Kosovës dhe Serbisë

Zëdhënësi i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano ka thënë se takimi i radhës në nivelin e ekspertëve mes...

Prej të hënën fillon pagesa etapore e pensioneve të shtatorit

Prej të hënën më 28 shtator fillon pagesa etapore e pensioneve të shtatorit. Ministria e Punës dhe Politikës Sociale informon se pensionet ...

9 të vdekur nga virusi korona! 2200 raste aktive në Maqedoninë e Veriut

9 pacientë të prekur me virusin korona kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Një 70-vjeçar nga...

Spasovski: Padi penale dhe suspendim për policin nga Manastiri që sulmoi një romë, suspendohet edhe një polic

Është ngritur padi penale kundër një polici nga Manastiri i cili dje e sulmoi brutalisht një rom në Manastir. Ai dhe një...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -