Shkup, të martën do të bëhet spërkatje e jashtëzakonshme kundër mushkonjave

Must Read

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim...
- Advertisement -

Qyteti i Shkupit njoftoi se për shkak të lagështisë së shprehur në vegjetacion që kontribuon në riprodhim më të madh, në konsultim me shërbimet shëndetësore kompetente, vendosi të martën të bëhet spërkatje e jashtëzakonshme kundër mushkonjave.

Këtë vit, siç theksohet nga Qyteti i Shkupit, në zonën e Qytetit të Shkupit janë kryer katër disineksione me aeroplanë dhe katër tokësore kundër formave të rritura të mushkonjave dhe kundër larvave të mushkonjave.

- Advertisement -

Faza e fundit e spërkatjes ajrore ishte javën e kaluar, përkatësisht më 15 dhe 16 gusht, dhe dezinzektimi tokësor u zhvillua nga 17 gusht deri më 21 gusht.

Dezinsektimi kryhet nga Qyteti i Shkupit sipas të gjitha standardeve botërore dhe evropiane, dhe mjeti i përdorur është nga përgatitja më e mirë botërore, prodhimi i Bajernit – Gjermani, kurse spërkatja dhe shpërbërja e mjetit bëhet sipas udhëzimeve të prodhuesit, nën mbikëqyrjen e shërbimeve Qyteti.

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...

Rrahën qytetarët, suspendohen policët! Kapen edhe druvjedhësit të cilët sulmuan policët

https://youtu.be/2pqlHclbyF8 Dy policë të cilët brutalisht me shqelma dhe shufër rrahën një qytetar nga Manastiri, do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -