Shilegov: Qytetarët duhet të jenë aleatë kur zbatohet ndonjë masë

Must Read

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës,...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte...

 Supozimi themelor kur institucionalisht  përshkruhet një masë e tillë dhe e vini në fuqi, është që t’i keni qytetarët si aleatë në atë proces, theksoi kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, duke theksuar se qytetarët kur janë pjesë e jetës publike duhet ta shfrytëzojnë pajisjen mbrojtëse me qëllim të mbrohen nga pandemia e Kovid-19.

“Nuk mundet të vendoset sistem të cilin ne secilit njeri do t’ia “ngjisim njeri” ta përkujtojë se duhet të përmbahet në kulturën themelore të sigurisë kur është epidemia. Ne kemi përcaktuar rregullore e cila kërkon nga qytetarët kur janë pjesë e jetës publike, do të thotë kur i lëshojnë shtëpitë e tyre, të kenë pajisje të caktuar mbrojtëse personale që do ta përdorin derisa janë në ambient publik”, theksoi Shilegovi, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve rreth kësaj se nuk ka protokoll të përcaktuar konkret për transporti urban publik./МIA

- Advertisement -

Latest News

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...

Një mjeke del pozitive në gjinekologjinë e Tetovës! E infektuara nuk ka pas kontakte me pacientë

https://youtu.be/DTb2yFFdIgU Një mjeke në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin Klinik të Tetovës gjatë ditës së sotme ka...

Zyrtare: Kthehet ora policore! Nga enjtja ora 21h deri të hënën ora 05h

Qeveria miratoi propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për  kthimin e orës policore,  me çka Shkupi, Shtipi, Kumanova dhe Tetova, që nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -