Shërbimi për ndihmë të shpejtë mjekësore me rastin e festës ka angazhuar nëntë ekipe mjekësore

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Me rastin e festës fetare të Shën Mërisë, kur pritet numër i madh i besimtarëve t’i vizitojnë tempujt fetarë, Ministria e Shëndetësisë bën thirrje që të respektohen masat preventive dhe rekomandimet për mbajtje të pajisjes mbrojtëse (maska apo shami), mbajtje të distancës prej së paku një metër e gjysmë deri dy metra, larje të shpeshtë të duarve dhe dezinfektim të duarve, si dhe evitim të grupimeve më të mëdha.

Shërbimi për ndihmë të shpejtë mjekësore me rastin e festës ka angazhuar nëntë ekipe mjekësore për rajonin e Qytetit të Shkupit, ndërsa për rajonin e kishës së Shën Mërisë do të ketë edhe autoambulancë kujdestare me ekip të plotë mjekësor, gjatë periudhës prej orës 7:00 deri në orën 16:00.

- Advertisement -

Në kushte kur Ndihma e shpejtë mjekësore regjistron prej 80 deri 100 intervenime në ditë, ndërsa rritje është vërejtur tek numri i transporteve, të cilët paraqesin edhe deri 30 gjatë ditës, dhe ky shërbim bën thirrje për përmbajtje të rreptë të masave preventive si mënyrë e vetme për ta parandaluar përhapjen e virusit.

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -