Shënohen 6 viktima dhe regjistrohen 129 raste të reja me Covid-19

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

129 raste të reja janë regjistruar brenda 24 orëve të fundit nga gjithsej 1535 teste të realizuara, informojnë nga ministria e Shëndetësisë.

Rastet e reja janë paraqitur në këto qytete, në Shkup 45 raste, në Kumanovë 7, Dibër 1, në Shtip 25, në Prilep 4, Tetovë 9, Strugë 5, Manastir 6, Ohër 3,Kavadar 1, Gostivar 9, Koçan 3, Demir Hisar 1, Dellçev 1, Sveti Nikollë 2, Kërçovë 6.

- Advertisement -

Në ndërkohë që janë shëruar 109 pacientë informojnë nga Instituti për Shëndet Publik.

Betëjen nga Covid-19 e kanë humbur 6 pacientë. 5 pacientë janë nga Shkupi dhe një nga Struga.

- Advertisement -

Që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë janë bërë gjithsej 92550 Covid teste ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve nga koronavirusi në vend shkon në 9797 , numri i të shëruarve në 5254, ndërsa kanë humbur jetën 451 persona. Raste aktive në vend janë 4091./TV21

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -