Shefi i OBSH-së: Ndikimi i koronavirusit do të ndihet edhe dekadave të ardhshme

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Përhapja globale e koronavirusit është lloji i katastrofës efektet e së cilës do të zgjasin shumë në të ardhmen, tha të premten Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Pandemia është një krizë shëndetësore një herë në një shekull, efektet e së cilës do të ndjehen për dekada të ardhshme,” i tha Tedros në takimin e komitetit të urgjencës së OBSH-së.

- Advertisement -

Pandemia ka shkaktuar vdekjen e më shumë se 670,000 njerëzve që kur u shfaq Wuhan, përcjell portali tv21.tv

Megjithëse njohuritë për virusin e ri kanë përparuar, shumë pyetje mbetën pa përgjigje, shtoi Tedros të premten.

- Advertisement -

“Rezultatet e hershme nga studimet e serologjisë (antitrupave) po pikturojnë një pamje të qëndrueshme: shumica e njerëzve në botë mbesin të ndjeshëm ndaj këtij virusi, madje edhe në zona që kanë përjetuar shpërthime të rënda,” tha ai.

“Shumë vende që besuan se kishin kaluar më keq, tani po kapen me shpërthime të reja. Disa që ishin prekur më pak në javët e hershme, tani po shohin një numër përshkallëzues të rasteve dhe vdekjeve.”./21Media

- Advertisement -

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -