SHBA-ja vendos regjim më rigoroz kufitar ndaj Meksikës

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Autoritetet amerikane kanë vendosur të mbyllin një numër vendkalimesh kufitare me Meksikën dhe të vendosin kontrolle të dyfishta doganore për udhëtarët, me qëllim që të zvogëlojnë frekuentimin e udhëtimeve dhe rrezikun e panevojshëm të infeksionit me koronavirus, kumtoi shërbimi kufitar i SHBA-së.

Autoritetet amerikane që në mars vendosën kufizime kufitare në të ashtuquajturat udhëtim jo thelbësor, por qytetarët amerikanë dhe banorët e përhershëm mund të hyjnë në territorin e SHBA nga Meksika.

- Advertisement -

Masa më e re është orientuar pikërisht drejt këtij grupi, kumtoi shërbimi kufitar, transmetojnë mediat britanike.

“Njerëzit duhet të mendojnë dy herë para se të udhëtojnë dhe të pyesin veten nëse udhëtimi ia vlen të rrezikosh jetën e tyre dhe jetën e të tjerëve,” tha Roxher Mejer nga shërbimi kufitar El Paso. 

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -