ZGJEDHJET

SHBA-ja e ka zgjeruar akuzën kundër Asanzhit, mbrojtja e befasuar

Must Read

Rekord 60.000 të infektuar brenda 24 orëve në SHBA

Më shumë se tre milionë njerëz janë infektuar tashmë me koronavirusin e ri në SHBA. Në 24...

OBSH: Ka dëshmi se koronavirusi përhapet përmes ajrit

Organizata Botërore e Shëndetësisë pranoi se  ekzistojnë dëshmi  për përhapje të Kovid-19 përmes ajrit, prejse 239 shkencëtarë...

KSHPK kërkon përgjegjësi për Venko Filipçen, VMRO-DPMNE ka dorëzuar tre ankesa kundër funksionarëve

https://youtu.be/gFKeq8mTxws KSHPK e pranoi ankesën e VMRO-DPMNE dhe do të kërkojë përgjegjësi...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Avokati i Xhulian Asanzhit, deklaroi se është i befasuar nga fakti që autoritetet e SHBA-së javën e kaluar lëshuan një aktakuzë të re kundër themeluesit të Uikiliksit.

- Advertisement -

Ministria amerikane e Shëndetësisë lëshoi akuzë kundër Asanzhit, i cili akuzohet për kryerjen e 18 veprave penale, përfshirë komplotin për t’i hakuar ueb faqet e institucioneve shtetërore dhe spiunazh.

SHBA-ja vitin e kaluar ka filluar një proces për ekstradimin e themeluesit të Uikiliksit, i cili pas gati shtatë viteve të kaluara në Ambasadën e Ekuadorit në Londër u transferua në një burg në kryeqytetin britanik.

Një aktakuzë e re u lëshuar javën e kaluar kundër Asanzhit, në të cilën ai akuzohet për vepra të reja penale, por në të cilën është zgjeruar “qëllimi i komplotit”, i cili tani përfshin edhe akuza për rekrutim të hakerave.

- Advertisement -

Seanca dëgjimore për ekstradimin e Asanzhit filloi në shkurt, por u shty për shkak të pandemisë së Kovid-19,  dhe është caktuar përsëri më 7 shtator./MIA

- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

OBSH: Ka dëshmi se koronavirusi përhapet përmes ajrit

Organizata Botërore e Shëndetësisë pranoi se  ekzistojnë dëshmi  për përhapje të Kovid-19 përmes ajrit, prejse 239 shkencëtarë ndërkombëtar  potencuan në mundësi të...

KSHPK kërkon përgjegjësi për Venko Filipçen, VMRO-DPMNE ka dorëzuar tre ankesa kundër funksionarëve

https://youtu.be/gFKeq8mTxws KSHPK e pranoi ankesën e VMRO-DPMNE dhe do të kërkojë përgjegjësi për ministrin e shëndetësisë, Venko...

Filloi skriningu i gazetarëve, në fazën e parë mbi 500 gazetarë do të testohen për korona virus

https://youtu.be/kI9Z8n0PEFI Filloi skiningu falas i gazetarëve dhe punëtorëve mediatik për Kovid-19. Pas punëtorëve shëndetësorë dhe policisë, edhe...

Koalicioni AAA-ASH në Kumanovë, Sela: “Fuqia e ndryshimit në duart e çdo shqiptari”

https://youtu.be/KivL5qIutos Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe AlternAativA mbrëmë ishin bashkë me qytetarët e Kumanovës. Gjatë këtij takimi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -