Sfida të reja në Europian/ Shkupi kundër Shamrock Rovers, Shkëndija kundër Aik Stockholm

TË FUNDIT

Përfaqësuesit e Maqedonisë në futbollin evropian, Shkupi dhe Shkendija, sonte me sfida të reja. Kampioni “Shkupi” është mysafir i “Shamrok Rovers” në Dublin në ndeshjen e parë të kualifikimeve të Ligës së Evropës, pasi u eliminua nga Dinamo e Zagrebit. Nëse Shkupi e fiton ndeshjen, do të luajë me fituesin e ndeshjes Fenerbahçe-Sllovaki. Ndeshja Shamrok-Shkupi nis në orën 21:00. Shkëndija pret AIK Stokholmin në Konferencën e Ligës së Evropës. Kjo po ashtu është ndeshja e parë në raundin e tretë kualifikues. Kjo ndeshje luhet me fillim nga ora 19:00.