Array

Serbia thotë se nuk do t’ia lë Kosovës Gazivodën

Must Read

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe...
- Advertisement -

Mediet serbe ankohen se Brukseli do të vendosë pengesa të reja, me qëllim që, siç thonë ato, të ngadalësojnë rrugën e Serbisë për në BE.

Gazeta e Beogradit “Novosti” ka zbuluar se kjo gjë bëhet me qëllim që të gjitha vendet e Ballkani me pako të pranohen anëtare të Bashkimit Evropian.

- Advertisement -

Mu për këto arsye, thekson gazeta, përkundër Marrëveshjes së Brukselit, po vendosen kushte të reja, në radhë të parë 11 kushtet gjermane, transmeton Koha.net.

Heqja e barrikadës në Urën e Ibrit në Mirovicë, të cilën Beogradi vazhdon ta quajë me cinizëm Park i Paqes, është gur sprove për rrugën evropian të Serbisë.

- Advertisement -

Kjo kërkesë për Beogradin është i papranueshëm ndërsa Brukseli thotë se pa largimin e kësaj barrikade nuk do të ketë hapje të kapitujve negociues.

Sipas “Novostit” në listën e kërkesave, krahas Marrëveshjes së Brukselit, Serbai thotë se nuk mund të pranojë që objektet energjetike strategjike “Gazivoda” dhe “Valaç”, t’ia lërë Prishtinës.

- Advertisement -

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...

Besim Hoda propozon që sallat e dasmave të kthehen në klasa për vazhdim të mësimit

Analisti Besim Hoda në emisionin debatik Click Plus në TV21, propozoi që sallat e dasmave të kthehen në klasa për vazhdim të...

Zekiri: Arbër Ademi më shumë ishte i fokusuar në fushatë zgjedhore, se sa t’i zgjidhe problemet në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri në emisionin Click Plus në TV21, thotë se ish-ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi më shumë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -