Seancë e Këshillit të prokurorëve publikë, në rend dite thirrja publike për PPTH për Krim të organizuar dhe korrupsion

Must Read

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e...

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër...

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu...
- Advertisement -

Këshilli i Prokurorëve Publikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot duhet të sjellë vendim për publikimin e shpalljes për zgjedhjen e prokurorëve publikë në OTHP për përndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, informojnë nga Këshilli.

Kjo çështje do të diskutohet me vendim paraprak për rritjen e numrit të prokurorëve për edhe pesë të tjerë.

- Advertisement -

Përveç pr këtë pikë në seancën e sotme të Këshillit të Prokurorëve Publikë në rend dite është sjellja edhe e vendimit për pension për dy prokurorë publikë, gjegjësisht për prokurorin e PTHP Manastir, Petar Anevski dhe për prokurorin publik në PPS Shkup, Miomir Mariçiq, i cili është babai i ministrit të ri të Drejtësisë, Bojan Mariçiq.

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e favorizuar në Shkup, me 2-0....

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues....

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu i parë i Kuvendit, Talat...

Xhaferi në Click Plus: Nesër do të dëshmoj për “27 prillin”

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do të dëshmojë për rastin “27 prilli”. Këtë ai e bëri të ditur në emisionin Click...

Alarm i rrejshëm për bombë në Shkup! Ishte peshore që po i mbaronte bateria

Një lajmërim për bombë i është bërë policisë këtë pasditë. Paraqitësi ka deklaruar se bomba është në afërsi të Fakultetit Arkitektonik në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -